Úterý

16. srpna 2022

Nyní

25°

Zítra

26°

Svátek má

Šopinec bojoval na mistrovství Evropy, Lisý a Gottwald teprve budou

24. 6. 2022

page.Name
Trutnovský judista na evropském šampionátu? Už je to realita! Dorostenec David Šopinec zápasil tento týden na mistrovství Evropy kadetů v chorvatské Poreči, Další dva borci z líhně trutnovské Lokomotivy Jan Lisý a Radek Gottwald se představí za měsíc na Evropském poháru v Praze.

„Nominace našich bývalých svěřenců na takto vrcholných soutěžích považujeme za úžasný výsledek,“ nechal se slyšet trenér Lokomotivy Robert Gottwald.

David Šopinec, který nyní hájí oddílové barvy JC Hradec Králové, byl součástí šestičlenné reprezentace dorostenců a dorostenek. Startoval v kategorii do 55 kg a jeho premiéra nedopadla vůbec špatně. Na šampionátu si připsal jedno vítězství nad soupeřem z Izraele. Nestačil však na Arménce a Poláka, takže obsadil dělené deváté místo.

Jedenáct medailí z regionální soutěže čtyř krajů

V sobotu se v Hradci Králové uskutečnil poslední turnaj prvního pololetí. Jednalo se o regionální soutěž pro Královéhradecký, Pardubický, Liberecký a Středočeský kraj. Turnaj byl vypsán pro kategorie mláďata, mladší žáci a starší žáci.

Trutnovskou Lokomotivu reprezentovalo sedmnáct závodníků - mláďata Venda Hornych, Honzík Okrouhlický, Honzik Hátle, Ludva Novák, Ema Drábková, Danek Stierand, Marek Pokorný, Lojzík Juklíček, Filip Sedláček, Pavel Stanko, Adam Popelka a Maty Mikyska, mladší žáci Sárka Perdeková a Matyáš Akštejn a starší žáci Tonda Pejsar, Tomáš Hančil a Ondra Krokidis.

„S bilancí sedmnáct závodníků a jedenáct medailí jsme byli spokojeni,“ poznamenal Robert Gottwald.

Zlatá medaile na krku se blýskala Honzikovi Hátlemu, stříbrná Honzíkovi Okrouhlickému, Ludvikovi Novákovi, Markovi Pokornému a Matyášovi Mikyskovi a bronzová Vendovi Hornychovi, Emě Drábkové, Lojzikovi Juklíčkovi, Adamovi Popelkovi, Sárce Perdekové a Tomášovi Hančilovi.


(bog, tz-rgo)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek a archiv oddílu