Neděle

29. ledna 2023

Nyní

-2°

Zítra

Svátek má

Šampionát powerlifterů sklidil uznání, domácí siláci získali 17 titulů

11. 7. 2022

Šampionát powerlifterů sklidil uznání, domácí siláci získali 17 titulů 50 snímků
Pod organizací místního oddílu Spartak Powerlifting probíhalo v Trutnově ve dnech 29. červa až 3. července mistrovství Evropy GPC v powerliftingu a jeho jednotlivých disciplínách. Na soutěžní listině bylo přihlášeno 434 závodníků z 20 zemí Evropy k 520 startům.

Z hlediska organizačního bylo mistrovství Evropy hodnoceno velice pozitivně. Prezident mezinárodní federace GPC Lee Marshall v závěrečném hodnocení vyzvedl především perfektní organizaci a zvýraznil vysokou profesionální úroveň celé soutěže. Současně poděkoval městu Trutnov za vstřícnost a možnost uspořádat mistrovství Evropy. „Veliké pochvaly sklidili i naši nakladači zajišťující naložení činky k pokusu a bezpečnost závodníka během pokusu. Byli označeni za světovou špičku, a to nejen v hodnocení vedení federace, ale i velké řady závodníků,“ uvedl Libor Hurdálek z trutnovského klubu.

Domácí siláci však soutěž nejen připravovali a organizovali, ale rovněž se účastnili jako závodníci. Do mistrovství nastoupilo 19 reprezentantů Spartaku k 23 startům a z pohledu sportovních výkonů a výsledků Trutnováci rovněž zanechali velice dobrý dojem.

V konečném hodnocení získali 17 prvních míst a titulů mistra Evropy, jmenovitě: Richar sen., Martin Ferkl, Michaela Kučerová, Lukáš Kovačík, Václav Mařík, Eva Stranadová, Pavel Janíček (2 disciplíny), Dominik Jáci, Filip Kaňák, Jan Kasper, Ivan Obert, Richar Ferkl jun., Eduard Valetík, David Mareš, Martin Hurdálek. Druhá místa vybojovali Petr Matěna  a Tomáš Obert.

Trutnovští siláci pak uspěli i v absolutních pořadích bez rozdílu věku a vah, kde stáli na stupních vítězů celkem osmkrát, z toho dvě první místa získali Jan Kasper a Filip Kaňák. Tři druhá místa vybojovali Václav Mařík, Eva Strnadová a Pavel Janíček. A na tři třetí místa dosáhli Michaela Kučerová, Pavel Janíček a Lukáš Kovačík.

„Vysokou úroveň našich závodníků pak potvrdil Pavel Janíček, který v disciplíně dřep RAW vytvořil světový rekord výkonem 230 kg pro Teens 3 do 100 kg,“ poukázal Libor Hurdálek a doplnil, že výkony trutnovských závodníků lze považovat za velice výborné, zvláště když přihlédneme, že při organizaci soutěže naváželi čtyři tuny materiálu a během soutěže pak další desítku tun nazvedali jako nakladači.

Reprezentanti Spartaku Powerlifting Trutnov se tak opět dokázali nejen prosadit v kvalitně obsazené a náročné soutěži, ale potvrdili svou vysokou úroveň pořadatelů mezinárodních soutěží. Vše dokládají i vyjádření závodníků, kteří se do Trutnova rádi vracejí.

Nyní siláky čeká v polovině října mistrovství světa GPC, které proběhne na Slovensku v Trnavě.   

(bog, tz-lhu)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek a archiv oddílu