Úterý

7. února 2023

Nyní

-9°

Zítra

-8°

Svátek má

Trutnovský klub poprvé v historii mezi třemi nejlepšími v České Skalici

31. 5. 2022

Trutnovský klub poprvé v historii mezi třemi nejlepšími v České Skalici 7 snímků
Trutnovští judisté vyjeli na turnaj do České Skalice, kde se konal šestnáctý ročník tamní mezinárodní Velké ceny. Tentokrát sice ze zahraničí závodníci nedorazili, ale i tak byl turnaj velmi dobře obsazen a přicestovaly oddíly z celé republiky.

Trutnovskou Lokomotivu reprezentovalo 20 závodníků a závodnic ve třech věkových kategoriích (9 mláďat – Ludvík Novák, Alois Juklíček, Filip Sedláček, Jan Hátle, Daniel Stierand, Adam Popelka, Václav Hornych, Marek Pokorný a Ema Drábková; 8 mladších žáků – Matyáš Akštejn, Jan Kamarád, Vojtěch Bláha, Alfréd Pola, Daniel Jungman, Oliver Jung, Jan Veselý a Sára Perdeková; 3 starší žáci – Tadeáš Turičík, Tobiáš Adamec a Michal Husák).

„Opět jsme za sebou zanechali výraznou stopu. Poprvé v historii turnaje, na kterém náš klub nikdy nechyběl, jsme se dostali v hodnocení oddílů mezi tři nejúspěšnější a vybojovali třetí místo,“ poukázal na úspěšné vystoupení trenér judistů Lokomotivy Robert Gottwald.

V kategorii mláďat Trutnováci dokonce ovládli váhovou kategorii do 36 kg. „Celkem jsme vybojovali jedenáct medailí,“ doplnil Gottwald.

Tři zlaté získali Honzík Hátle, Oliver Jung a Táda Turičík. O dvě stříbrné se zasloužili Venda Hornych a Filip Sedláček. A šest bronzových poskládali Ema Drábková, Sára Perdeková, Ludvik Novák, Danek Stierand, Marek Pokorný a Matyáš Akštejn.

Někteří si dobrými výsledky (nejen) na turnaji zajistili nominaci na mezinárodní turnaj v polském Lipně.

(bog, tz-rgo)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu