Úterý

7. února 2023

Nyní

-9°

Zítra

-8°

Svátek má

Trutnovští siláci přivezli rekordy a medaile z mistrovství v powerliftingu

5. 5. 2022

Trutnovští siláci přivezli rekordy a medaile z mistrovství v powerliftingu 7 snímků
Společného česko-slovenského mistrovství v powerliftingu a jeho jednotlivých disciplínách se koncem dubna v Nitře zúčastnili i trutnovští siláci. Osmičlenná výprava Spartaku se v celkovém počtu 350 závodníků z pěti zemí (Česko, Slovensko, Maďarsko, Polsko a Rakousko) neztratila a přivezla do Trutnova šest mistrovských titulů.

Zlato vybojovali Stella Širmerová, Libor Hurdálek, Václav Mařík, Jaroslav Tomanec a dvakrát na nejvyšší příčku se prosadila Eva Strnadová. Petr Matěna pak do sbírky přidal jedno druhé umístění.

Sportovci oddílu Spartak Powerlifting Trutnov však nechyběli ani na stupních vítězů v absolutních pořadích bez rozdílu vah a věku. Jaroslav Tomanec ovládl pořadí v mužích Masters nad 40 let věku v mrtvém tahu EQ (s vybavením). Libor Hurdálek obsadil druhé místo v Masters nad 40 let věku v silovém trojboji EQ a druhá pozice, rovněž v Masters, patřila i Václavu Maříkovi v disciplíně benchpress EQ. Eva Strnadová obsadila stříbrnou příčku mezi ženami Open (24 – 39 let) v disciplíně mrtvý tah RAW (bez vybavení).

Soutěž byla výborně obsazena nejen početně, ale i výkonnostně, o čem svědčí fakt, že na šampionátu byla vytvořena celá řada nových národních rekordů - 29 světových a 43 evropských rekordů. A úspěšné vystoupení trutnovských siláků dokreslily i nově vytvořené tři evropské a tři národní rekordy.

Libor Hurdálek zapsal nové evropské rekordy ve dřepu 220 kg, benchpressu 170 kg a totalu 575 kg (vše v trojboji EQ Muži 64 – 69 let do 100 kg). Nové národní rekordy pak vytvořili: Václav Mařík 245,5 kg (benchpress EQ Muži 40 – 45 let do 100 kg), Eva Strnadová 50 kg (benchpress RAW Ženy Open do 52 kg) a 115 kg (mrtvý tah RAW Ženy Open do 52 kg).

Trutnovský závodník Libor Hurdálek navíc po celé tři dny mistrovství ze své pozice viceprezidenta GPC pro Evropu a mezinárodního rozhodčího pomáhal při organizování průběhu mistrovství a rozhodoval celou řadu sportovních pokusů, a to přes 10 hodin denně. Dále ještě na soutěži plnil funkci komisaře světové federace GPC a díky jeho dozoru bylo možno na uvedeném mistrovství vytvářet nové světové a evropské rekordy, což významně zvýšilo prestiž celé soutěže.

Reprezentanti Spartak Powerlifting Trutnov zanechali na mistrovství velice dobrý dojem a svými výkony a přístupem podpořili celou českou reprezentaci.

Nyní siláky čeká krátká pauza a již koncem června nastoupí na domácím mistrovství Evropy GPC, jehož Spartak bude pořadatelem. Šampionát se v Trutnově uskuteční ve dnech 29. června až 3. července.

 Přehled výsledků a výkonů reprezentantů Spartak Powerlifting Trutnov najdete v galerii.

(bog, tz-lh)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu