Úterý

16. srpna 2022

Nyní

23°

Zítra

25°

Svátek má

Trutnovští judisté na Evropském poháru vybojovali dílčí úspěchy

2. 8. 2022

page.Name
Trutnovští judisté startovali na významných evropských akcích. Jan Lisý a Radek Gottwald se představili na Evropském poháru juniorů v Praze. Další odchovanec Lokomotivy David Šopinec reprezentoval Česko na Evropském olympijském festivalu mládeže v Banské Bystrici.

Jan Lisý nastoupil na evropské scéně ve váhové kategorii do 73 kg. Turnaj začal velmi dobře vítězstvím před časovým limitem nad reprezentantem Srbska Petrovskim, kterého porazil díky kombinaci technik učimata a sumi gaeši. Ve druhém kole si podobně poradil s Izraelcem Vollerem. Úspěch mu přinesla technika ouči gary.

Přesvědčivý výkon zastavil až pozdější vítěz kategorie Belgičan Batchaev. V repasáži pak Lisý narazil na dalšího pozdějšího medailistu, jenž obsadil třetí pozici Němce Abelthausera. Bohužel ani jeho Jéňa nepřemohl.

Pouze“ dva vyhrané zápasy trutnovského judistu neuspokojili, ambice měl vyšší, nicméně dva vyhrané zápasy ne evropském turnaji se počítají. Navíc Lisý je v kategorii juniorů druhým rokem, a tak ho ještě jeden rok čeká.

Letošním nováčkem na tatami v juniorské kategorii je Radek Gottwald. Ten bojoval ve váhovce do 81 kg. A podal rovněž solidní výkon. V prvním kole se potkal s Bulharem Kolevem, který jej stál mnoho sil. Souboj došel až do prodloužení – golden skóre, kde Radek využil zaváhání soupeře a díky bodované technice zvítězil. V druhém kole se potkal s nasazeným Ramirézem z Mexika. V tomto případě se počítalo s velkou zkušeností soupeře, ale souboj se proměnil v překvapení. Radek sice prohrával na wazary, ale zápas dokázal otočit. Vyrovnal a poté díky dalšímu wazary zvítězil.

Ve třetím kole narazil na českého reprezentanta Adama Kopeckého, dorosteneckého mistra Evropy i světa a v juniorské kategorii bronzového medailistu z evropského šampionátu. Zápas se podle kvalit soupeře také vyvíjel, po minutě bylo rozhodnuto, Kopecký nasadil držení a zvítězil. Ve čtvrtém kole se Gottwald potkal s rakouským reprezentantem Von Schraderem, kterému také podlehl. První dvě výhry na evropské tour budou dobrou motivací pro další turnaje.

Další judista z Trutnova David Šopinec bojoval na Evropském olympijském festivalu mládeže v Banské Bystrici. V prvním kole se potkal s izraelským reprezentantem. Bohužel soupeř, kterého již David porazil v Lignanu, mu tentokrát porážku oplatil a vyrovnal vzájemnou bilanci. Dál pak ale turnajem neprošel dostatečně vysoko, aby českého reprezentanta vytáhl s sebou do dalších bojů

(bog, rgo)
redakce@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: archiv Lokomotivy Trutnov