Pátek

9. června 2023

Nyní

20°

Zítra

19°

Svátek má

Judista Šopinec třetí v Lignanu. Je to vstupenka na mistrovství Evropy?

17. 2. 2022

page.Name
Skvělého výsledku dosáhl trutnovský judista David Šopinec na Evropském poháru kadetů (dorostenců) v italském Lignanu. Závodník hradeckého Judo Clubu ve váze do 55 kg vybojoval bronzovou medaili.

V prvním zápase se odchovanec Lokomotivy potkal s Holanďanem Twan de Ruiterem, kterého po třech a půl minutách porazil díky pasivitě soupeře.

Druhý souboj Davidovi přinesl smolnou porážku s pozdějším vítězem Italem Albertem Tripepi. Zápas se rozhodoval v golden skóre. V základním čase byl mnohem aktivnější český judista, ale v prodloužení se více kontroloval a prohrál z opatrnosti na pasivitu.

Vysílen z těžkého zápasu s Italem pak podstoupil šestnáctiletý Trutnovák další vyčerpávající bitvu, kdy se na tatami proti němu postavil Francouz Pierre Louis - Tournier. V základním čase se nerozhodlo a znovu následovalo golden skóre. David musel odolávat téměř pět minut na víc, ale díky aktivitě se mu podařilo celkem po devíti minutách zvítězit. Tentokrát byl pasivní soupeř.

Ve čtvrtém souboji s Holanďanem Tristanem Vreelingem bylo rozhodnuto v Davidův prospěch před časovým limitem. David zvítězil technikou ippon seoi-nage a nastal čas soustředit se na zápas o třetí místo.

To byl opět těžký, taktický a dlouhý boj s dalším domácím reprezentantem Samuelem Algieri. Potřetí v turnaji musel David usilovat o vítězství v golden skóre a podruhé z něj vyšel úspěšně na pasivitu soupeře. Trutnovský judista se tak mohl radovat z bronzové medaile, která by zároveň měla být i vstupenkou na letošní mistrovství Evropy kadetů. V Davidově váze startovala na Evropském poháru devatenáct závodníků.

(bog, tz-rgo)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Davida Šopince