Úterý

29. listopadu 2022

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Bernáček přechod do vyšší váhy zvládl, vybojoval čtvrtý republikový titul

28. 9. 2022

page.Name
Talentovaný boxer Vojtěch Bernáček se stal počtvrté mistrem republiky. Na šampionátu v Těmicích ovládl juniorskou kategorii do 63,5 kilogramů. Titul získal i přesto, že boxoval ve vyšší váhové kategorii než v minulosti.

Po volném losu jakožto úřadující šampion postoupil přímo do semifinále. V něm ale neměl jeho protivník Samuel Dimitriu šanci. Trutnovský borec ho zasypal několika přesnými a tvrdými údery. Protivník byl po jednom direktu počítán už v prvním kole. Po druhé tvrdé ráně a počítání rozhodčím ve druhém kole přilétl do ringu ročník, což znamená, že soupeř souboj vzdal.

Ve finále se proti sedmnáctiletému Bernáčkovi do ringu postavil o dva roky starší Rafael Hanciuta ověnčený bronzem z předchozího republikového šampionátu. V duelu padlo několik přesných úderů, ale převahu měl na své straně trutnovský sportovec, a nakonec jasně zvítězil na body.

K titulu se proboxoval i přesto, že se nedávno přesunul do vyšší váhové kategorie. „Vojta předvedl sebevědomý a soustředěný výkon. Hodně mu pomohly zkušenosti z mezinárodních zápasů. Ukázalo se, že jsou daleko víc, než česká liga,“ uvedl Bernáčkův trenér Milan Ondráško z Boxing clubu Trutnov.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: archiv Vojty Bernáčka