reklama 

„Přéma“ českou sérii nevyhrál. Pořadatelé to nezvládli, stěžuje si

14.10.2014  •  Cyklo  • 
čtenost 920

Trutnov - Až poslední závod v Mostě rozhodoval o tom, kdo bude králem 2. ročníku Specialized Enduro série. Ve hře o vítězství byl i biker Přemek Tejchman. Na sever Čech odjížděl se stejným bodovým ziskem jako Jiří Fikejz, s nímž se dělil o první místo. Bylo to kdo s koho. Trutnovský závodník z tohoto souboje vyšel jako poražený, a tak stejně jako loni obsadil v konečném pořadí druhé místo.

„Přéma“ českou sérii nevyhrál. Pořadatelé to nezvládli, stěžuje si

„Co bys chtěl slyšet? „Bohužel se o vítězství rozhodovalo na tratích, co nemají s endurem nic společného. Byl to nejhorší závod, co jsem letos jel jak profilem, tak značením,“ vrátil se domů šestadvacetiletý rider naštvaný na pořadatele. „Vůbec to nezvládli. Bylo to spíš o tom, kdo na trati najde lepší zkratku,“ nebral si servítky s organizátory Enduro Rally Most.

Prema Most 4

V sobotním tréninku bylo prý na osmé erzetě označeno páskou asi jen 200 metrů. Značení se objevilo až v neděli ráno. „Ale třeba celý začátek šestky byl jinak, takže pak už jen čekáš, co další tam bude jinak,“ líčil Přemek, kterého dále zaskočila i „obtížnost“ mosteckých trailů. „Jelo se to na stejných, jako se jezdí maraton, takže na projížďku s klukama dobrý, ale na závody ani náhodou,“ pronesl jezdec Commencal Teamu a ironicky dodal, že jediné, co na erzetách připomínalo enduro, bylo jeho kolo.

Hned v první erzetě se však poroučel k zemi. „Po nočním dešti to smekalo a ujelo mi to po kořenu. Ale jinak asi nejvíce technické v Mostě bylo netrefit strom, protože nic jiného technického na trati nebylo,“ poznamenal biker. V součtu časů osmi rychlostních zkoušek ztratil na nejrychlejšího Fikejze 32 vteřin. „Já měl občas trable s těmi stromy,“ podotkl „Přéma“.

Prema Most 3

I přes mírné zklamání považuje druhé místo v konečném pořadí domácí série za úžasný výsledek. „Je to super. Jsou to pro mě prioritní závody,“ konstatoval závodník, který jezdil i evropskou enduro sérii, kde mu patří desáté místo. „Teď už mě jen o víkendu čeká Marosana a tímhle závodem uzavřu sezonu, která byla přeukrutně namáhavá a dlouhá.“

Prema Most 1

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
twitter: michal.bogan
foto: Martin Hůle           

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama