reklama 

Bylo to fakt pekelný, řekl ten nejlepší o výjezdu na Pražskou

4.8.2014  •  Cyklo  • 
čtenost 1711

Trutnov - Na jaře měl závodní výpadek. Byl nemocný a pak maturoval, takže na mistrovství republiky, což pro něj měl být vrchol letošní sezony, příliš dobrý výsledek nezajel. Závodník Favoritu Brno Michael Kukrle se však podle svých slov už vrátil do formy a v sobotu to potvrdil. Vyhrál 1.ČEZ Krakonošův cyklomaraton.

Bylo to fakt pekelný, řekl ten nejlepší o výjezdu na Pražskou

„Byl to pěkný závod,“ usmíval se devatenáctiletý cyklista. „Ale pro mě taky fakt těžký,“ okamžitě dodal. Na příjezd do Krkonoš se sice speciálně nepřipravoval, ale dopředu tušil, že zdejší profil mu asi moc sedět nebude. „Nemám rád dlouhý a prudký kopce,“ prohlásil. O to příjemnější překvapení si ale zažil na první vrchařské prémii na Pomezních boudách, kam vystoupal na druhém místě.

Daleko náročnější úsek ho však teprve čekal. Pec - Pražská. „Tam už jsem na to neměl,“ přiznal se. „Ze začátku to bylo fakt pekelný. Vůbec celý ten kopec. Stále se jelo přes deset procent. Na druhou stranu jsem čekal, že to bude delší, ale i tak to bylo dost výživný,“ líčil cyklista z Mohelnice. „Jel jsem tam skoro na maximum. Nechával jsem si jen trošku rezervu, abych si nahoře na horizontu mohl doskočit lidi přede mnou a to se podařilo. Naštěstí,“ oddechl si, že pak brzy dokázal sjet ztrátu 41 vteřin na prvního Martina Hebíka.

IMG 1254

V čele závodu se utvořila šestice jezdců a ta spolupracovala až do Trutnova. „Nastupovat se začalo až pár kilometrů před cílem, ale nikomu se to nepodařilo,“ přiblížil závěrečné taktizování. I když zrovna nepatří mezi rychlé jezdce, do spurtu na pěší zóně si věřil. „Jelo se to na kostkách, což je dost silové a je to i celkem moje parketa,“ vyprávěl brněnský student. Tlak si ale na sebe nepřipouštěl. „Poslední zatáčku jsem se snažil projet, co nejlíp to šlo a potom už jsem jen jel a neohlížel se,“ dodal. Dva metry před cílem si pak stihl i zakřičet a zatnout pravou pěst.

„Z vítězství mám velkou radost a řadím ho hodně vysoko, protože je to vlastně moje první vítězství v mužích a navíc tady byla i dost dobrá konkurence,“ těšil ho triumf ve 131 km dlouhém závodě s převýšením 2200 metrů. „Přežil jsem to celkem zdárně,“ usmíval se po něco málo třech a půl hodinách v sedle. Na závod mu zůstane i hezká památka v podobě originální dřevěné sochy Krakonoše, kterou mi na pódiu předal sám Krakonoš.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
twitter: michal.bogan

foto: Miloš Šálek, Josef Vaishar

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama