reklama 

Crowdfounding pro Trutnov Trails

12.10.2016  •  Cyklo  • 
čtenost 412

Trutnov - Síť mtb stezek, která již třetím rokem vzniká v okolí Čížkových kamenů u Trutnova, vstoupila do světa crowdfoundingu. Lidé přispívají na dostavbu Kozího trailu, který má již nyní tři kilometry, ale do finální podoby mu ještě zhruba dva kilometry chybí.

Crowdfounding pro Trutnov Trails

Trailových center vzniká po Česku v posledních letech hodně. Trutnovské traily jsou výjimečné tím, že jsou zasazeny do prostředí pískovcových skal v okolí Čížkových kamenů. Ačkoliv je výstavba založena čistě na činnosti komunity, která na trailech nijak nevydělává, stihlo se již postavit okolo 16 kilometrů tratí. Trutnov trails s přibližně 7000 návštěvníky se tím řadí k větším centrům v republice, za kterými stojí silní investoři.

„Bohužel stavět se za pomoci lopat a koleček nedá do nekonečna, a tak je potřeba získat někde prostředky na další stavbu. Krom dotací od kraje a města jsme proto nyní zavítali na portál projektů Hithit,“ vysvětlují stavitelé TT a doufají, že bikeři, kteří po trailech celý rok jezdili, budou chtít traily podpořit.

Na dostavbu Kozího trailu můžete přispět ZDE.

Crowdfounding je jeden z relativně nových způsobů financování zajímavých projektů, které mohou lidem něco nabídnout. Jak české pojmenování komunitní financování napovídá, na projekt se skládají příznivci, kteří částku skládají po malých či větších částkách za odměnu. V případě Trutnov Trails můžete získat od malých drobností, jako jsou placky, přes trička až po hodnotnější dárky, jako je třeba bike academy s cerifikovaným jezdcem z bikeparku Whistler Dušanem Mihalečkem.

Z jednoho nejznámějších světových bikeparků se již párkrát přijel podívat na Trutnov Trails i známý trailbuilder Tom Pro. Člověk, jenž stojí za rozvojem legendárního kanadského bikeparku, má dnes vlastní firmu a staví tratě po celém světě.  Tom, celým jménem Tomáš Procházka, který ve třinácti s rodiči emigroval, má k Česku stálé blízký vztah. Proto nebyla jeho poslední návštěva náhodná, ale pracovní. Natrasoval v Trutnově nový trail, který by se měl v příštím roce začít stavět.

(bog, jru)
redakce@trutnovinky.cz

foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama