reklama 

Je to dlouhatánský, užíval si sjezd ten nejrychlejší z trailů

19.10.2016  •  Cyklo  • 
čtenost 652

Trutnov - Už žije v Hradci Králové, ale dřív bydlel ve Rtyni v Podkrkonoší, takže se do našeho regionu rád vrací. Příležitost k návratům mu dává i seriál závodů Středečního poháru horských kol. „Objíždím ho pravidelně, když mám čas,“ říká třicetiletý biker Tomáš Brendl, který před pár dny vyhrál historicky první závod na Trutnov Trails.

Je to dlouhatánský, užíval si sjezd ten nejrychlejší z trailů

„Trošku to tady znám, na pohodu jsem si něco objel, ale ne všechno, třeba na tom černém trailu jsem ještě nebyl,“ prozradil Tomáš Brendl, co všechno ví o cyklostezkách okolo Čížkových kamenů. Kdo jako on už předtím někdy na trailech jezdil, měl možná menší výhodu. Jedna věc je ale vyšlapat si kopec a povozit se v klopenkách lážo plážo a druhá věc je dupat do pedálů v závodním tempu. „Každopádně oproti klasickému xcéčku to byla příjemná změna,“ ocenil zařazení TT do seriálu.

Závodníky po startu a krátkém namlsání se novou sjezdovou částí Kozího trailu čekal výjezd Panským stoupákem. „ Je to dlouhý a prudký kopec, sto výškových metrů v kuse, ne-li víc. Když se to jede, jako že se jede, dá to zabrat,“ sdělil hradecký biker ke stoupání, které rozdrobilo startovní pole. K rozcestí dojeli na čele ve dvou s Ondřejem Pínou, na třetího měli asi deset vteřin. Tento náskok pak na Kozím trailu výrazně navýšili. „Je to dlouhatánský,“ komentoval Tomáš Brendl s úsměvem cestu dolů.

První metry modrého trailu se ještě vydýchával a rovnal se do zatáček, ale potom chytl „flow“ a užíval si to. „Já jsem duší biker, takže v takovémto ježdění se vyžívám. To se snad musí líbit každému. I když to byl závod, nenechal jsem si to nějak zkazit a v klopenkách jsem se do toho opřel nebo si občas něco skočil,“ přiblížil svou jízdu a dodal, že na XC trať je to lehce atypické, ale rozhodně ne špatné. „Naopak hezké a příjemné zpestření,“ zdůraznil.

Nepřišel mu na trati nějaký úsek nebezpečný? „Ani ne. Ten wallride jsem nevěděl, jako moc bude klouzat nebo ne, tak jsem ho raději projel na jistotu dolem. Jinak nic záludného, v tomhle směru klasické xcéčko,“ odpověděl Tomáš Brendl. „Sjezdový úsek je dlouhý, člověk si tam i dost odpočine, tak to bylo v pohodě,“ pravil v cíli nejrychlejší muž předposledního bodovaného závodu.

O poslední body se pojede ve finálovém závodu na Pálence ve Rtyni. Tomáš Brendl, přestože vyhrál v kategorii Masters I všechny (čtyři) závody, kde se objevil, je v celkovém pořadí až na čtvrtém místě (280 bodů). Nejel totiž v Odolově a Adršpachu. Vede Ondřej Pína (314) před Lukášem Čápem (307) a Lukášem Drejslem (291). Závěrečný nebodovaný závod 21. ročníku se uskuteční v sobotu v Úpici, kde odpoledne proběhne i slavnostní vyhlášení.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama