reklama 

Vlčka poznala nového krále, jmenuje se Marek Petelík

4.10.2016  •  Cyklo  • 
čtenost 631

Trutnov - Tři nejrychlejší jezdci v jedné vteřině. K tomu snad není potřeba co dodávat. Letošní ročník Vlčka Trails byl tím nejnapínavějším, co se za čtyři roky závodění odehrálo v trutnovském bikeparku. Absolutním vítězem se stal Marek Petelík, který na druhé místo odsunul domácího obhájce Adama Semeráka. Bronzový stupínek si vyjel Martin Picek.

Vlčka poznala nového krále, jmenuje se Marek Petelík

Rozdíl mezi prvním a druhým, v součtu čtyř soutěžních jízd, byl 87 setin, mezi druhým a třetím to bylo setin dvanáct! „Přijeli se k nám svézt profíci a ukázali, co se na těch drahách dá vytvořit. Bylo opravdu úžasný sledovat, jak to mají těžce v ruce a dokážou i během těch neuvěřitelných výkonů dělat parádičky na skocích,“ vyprávěl Dan Tamchyna z pořádajících Krakonošových jezdců.

Pražák Marek Petelík na Vlčka Trails závodil poprvé. V minulosti se tady sice jednou objevil, ale tratě si pořádně projel až nyní na tréninku před závodem. Rider, který má zkušenosti z evropských pohárů, položil základ ke svému triumfu na prvních dvou lajnách, které vyhrál. Trojku a čtyřku pak sice ovládl Marek Picek, ale toho o lepší výsledek připravilo více než vteřinové manko z jedničky.

„Tenhle závod mám opravdu rád, jelikož jsem na Vlčce vyrůstal. Je to moje srdeční záležitost. Kluci to měli zase parádně připravený a všechno šlapalo, jak mělo. Konkurence byla letos větší, tak jsem se snažil být rychlejší, ale udělal jsem hodně zbytečných chyb, takže to dalo ´jen´ na druhé místo. Počasí vyšlo super, jen po páteční přípravě nám nebylo moc dobře,“ pravil trutnovský biker Adam Semerák.

Zajímavé souboje neprobíhaly jen na mezi těmi nejrychlejšími, ale i na dalších pozicích. Letošního ročníku se zúčastnilo 29 jezdců včetně jedné ženy, Kateřiny Bláhové z Pece pod Sněžkou. Ve startovním poli na sebe upoutali pozornost i „střelci“ z domácího oddílu Krakonošovi jezdci. Velkou parádu předvedl Matyáš Říha, který zvítězil v kategorii HT před dalším „Krakonošákem“ Markem Polákem.

„Můžu říct, že jsem byl i trošku dojatý, když zrovna tihle dva kluci ovládli svou kategorii. Ukázali, že když se chodí trénovat a dělá se pro to maximum, tak se úspěch dostaví. Kdyby mi to někdo řekl na jaře, že Maty Říha vyhraje HT, tak bych na něj zíral s otevřenou pusou. Během sezony se neuvěřitelně vyjezdil,“ chválil své svěřence Dan Tamchyna.

„Závod se mi vydařil neočekávaně dobře a takovýhle výsledek jsem až do vyhlášení nečekal. Fanoušci byli úžasní, organizace závodů rovněž, tratě upravené na jedničku a počasí přálo, takže doufám, že se to příště opět takhle sejde,“ řekl sedmnáctiletý Matyáš, který úspěch z velké části přičítal domácímu prostředí. „Na domácí trati se jezdí líp než jinde, ale dopředu mě hlavně hnali kamarádi, ostatní rideři a fanoušci,“ dodal student průmky.

Vítěz HT kategorie skončil v celkovém pořadí na šesté příčce a hned za ním se umístil nejlepší biker v kategorii do 15 let - Jan Wagenknecht. Ten má jako hlavní sport motokros, ale i on od jara začal chodit na Vlčku na pravidelné úterní tréninky, a ukázal, že si rozumí i s kolem. „Ten kluk to má tak děsně moc v paži, že ho využívám k tomu, že když něco vykládám a potřebuji to předvést ostatním, tak mu to řeknu a on to vysekne,“ uvedl Dan Tamchyna. Za vyzdvihnutí z trutnovského oddílu určitě stojí i výkon Filipa Pokorného, ročník 2005. „Jsem rád, že kluci ukázali, že na to mají a že i Krakonošovi jezdci umí vychovat naděje,“ dodal „Danone“.

Úterní tréninky budou na Vlčce pokračovat, dokud to dovolí počasí. Před zazimováním je v plánu ještě brigáda, na které se dobudují některé překážky, aby si do začátku příští sezony stihly sednout. Zároveň už Krakonošovi jezdci také vymýšlejí, kam lze Vlčku v městském lesoparku ještě dál rozšířit.


Stupně vítězů Vlčka Trails IV.

FULL:
1. Marek Petelík 2:09,92
2. Adam Semerák 2:10,79
3. Martin Picek 2:10,91

HT:
1. Matyáš Říha 2:21,32
2. Marek Polák 2:29,69
3. Zbyněk Vohaňka 2:30,55

YOUTH:
1. Jan Wagenknecht 2:24,66
2. Albert Skaunic 2:36,62
3. David Hubka 2:38,32

WOMAN:
1. Kateřina Bláhová 3:14,80

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama