reklama 

Zábavná závodní premiéra mezi kameny a kořeny na Trutnov Trails

13.10.2016  •  Cyklo  • 
čtenost 1066

Trutnov - Byl to tak trochu jiný závod, než na co jsou účastníci Středečního poháru horských kol zvyklí. Letošní šestá zastávka totiž tento oblíbený podkrkonošský seriál zavedla poprvé do lokality terénních stezek Trutnov Trails. Nejdřív se tak bikeři zapotili při šlapání do kopce, aby si pak užívali dlouhý sjezd se spoustou klopenek a dalších zábavných míst.

Zábavná závodní premiéra mezi kameny a kořeny na Trutnov Trails

Je jedno, že ve středu úplně nevyšlo počasí, i když zima a kapky deště určitě pár dalších lidí odradily od cesty do lesů nad Bohuslavicemi. Kdo však dorazil, nelitoval. A že těch závoďáků zase nebylo tak málo. Startovní listiny čítaly jména 126 bikerů. Pořadatelé v čele s ředitelem závodu Dušanem Mihalečkem jim připravili podle věku několik variant tratí.

Nejmenší děti na odrážedlech si svých pár desítek metrů odjely na louce, ostatní okruhy už ale vedly i po lesních pěšinkách, kde o kameny a kořeny nebyla nouze, takže pocit z opravdového bikingu se fakt dostavil, když vše navíc ještě umocnilo ono „blátivé“ počasí.


Hlavní okruh pro žactvo II až veterány (startovalo se ve třech vlnách) měřil necelých osm kilometrů a začínal na nově vybudované a tím pádem neznámé spodní části Kozího trailu. Po spojovací cestě se pak závodníci přesunuli k trailu zvaný Panský stoupák, a jak je patrné již z názvu, výjezd nahoru nebyl zadarmo. V kopci se startovní pole roztrhalo a více méně se rozhodlo o pořadí, protože druhou částí tratě byl sjezd Kozím trailem, kde už se nedalo tolik předjíždět. Pořadatelé původně plánovali, že se okruh pojede jen jednou, ale některým bikerům to přišlo málo, a tak po dohodě si junioři, muži a masters obkroužili traily dvakrát.

Nejrychleji to zvládl Tomáš Brendl (Stratos Auto). Třicetiletý biker z Hradce Králové to zvládl za 44 minut a 58 vteřin. „Já jsem duší biker, takže v takovémto ježdění se vyžívám. To se snad musí líbit každému,“ ocenil zařazení závodu na traily. „I když to byl závod, nenechal jsem si to nějak zkazit a v klopenkách jsem se do toho opřel, občas si něco skočil. Hezké a příjemné,“ dodal. Rozhovor s ním připravujeme.

Se ztrátou tří vteřin za ním dojel Ondřej Pína, který je po šesti závodech aktuálním lídrem nejprestižnější kategorie Master I. Třetí místo v absolutním pořadí patřilo Petr Sulzbacherovi, jenž za vítězem zaostal o 41 vteřin.


Trojice nejrychlejších: uprostřed Tomáš Brendl, vlevo druhý Ondřej Pína a vpravo třetí Petr Sulzbacher.

Středeční pohár horských kol Apache Bike4u.cz Cup, který letos svým 21. ročníkem vstoupil do třetí desetiletky, se blíží ke svému konci. Před Trutnov Trails se bojovalo o body v Malých Svatoňovicích, Polici nad Metují, Adršpachu, Červeném Kostelci a Teplic nad Metují, takže příští týden ve středu už je na programu finálový závod na Pálence ve Rtyni. V sobotu se v Úpici koná nebodovaný závod a odpoledne pak slavnostní vyhlášení.

Přehled vítězů kategorií

batolata: Tonička Brabcová (Penzion Adršpach)
kluci do 5 let: Adam Kohoutek (Giant Pítrs Bikes)
holky do 5 let: Julie Pášmová (Spartak Police nad Metují)
kluci 6 - 7 let: Jaroslav Beran (Giant Pítrs Bikes)
dívky 6 - 7 let: Ema Jirásková (S-Sport Hronov)
kluci 8 - 9 let: Dominik Frencl (Giant Pítrs Bikes)
dívky 8 - 9 let: Eva Kunčíková (MTB Spartak Vrchlabí)
žáci I: Jakub Hák (Carla Kupkolo)
žákyně I: Lucie Šretrová (S-Sport Hronov)
žáci II: Matěj Kunčík (MTB Sparta Vrchlabí)
žákyně II: Štěpánka Hojková (Jaroslav Kulhavý Cycling Team)
kadeti: Martin Lelek (Apache Loko Trutnov)
kadetky: Lenka Janovská (Expres Merida Team Kolín)
junioři: Štěpán Štolfa (Giant Pítrs Bikes)
ženy: Jitka Pešinová (Redpoint Eleven Team)
muži: Pavel Jirásek (Giant Pítrs Bikes)
příchozí: Tomáš Pich (Vella Team)
masters I: Tomáš Brendl (Stratos Auto)
masters II: Petr Sulzbacher (Giant Pítrs Bikes)
veterans: Tomáš Čada (Redpoint Eleven Team)

 

ZAZNĚLO PO ZÁVODĚ

Jaroslav Prokop (Trutnov - Voletiny): „Závod? Úplná paráda. Je dobře, že se něco takového pořádá pro místní bikery. Trutnov Trails znám, jezdím sem, akorát jak teď kluci vybudovali to nové, tak to člověk neměl vůbec najeté. Úplně mě to překvapilo. Čekal jsem trošku, že by se třeba mohl jet Modřínový trail, který je těžší. Ale bylo to super, technické, houpavé. To, co se mělo roztrhat do kopců, se roztrhalo a pak se jelo úplně v pohodě. Nebyly to žádné technické brutality, pěkný závod.“


Bohumil Šitina (Batňovice): „Bylo to dobrý. Bylo to mokrý, takže ty kopce byly trošku horší, protože jsou tam kořeny a smeká se to. Vyjel jsem ale skoro všechno až právě na ten hodně kořenitý výjezd, kde mi spadnul řetěz, takže jsem to pak nahoru vybíhal. Jinak všechno v pohodě. Na začátku jsme se mačkali, ale pak jsme se roztáhli a na širších částech se dalo i trošku předjíždět. Sjezdy byly dobrý, docela to mám naježděné, tak se mi to líbilo.“


Aleš Balcar (Nové Město nad Metují): „Parádní svezení. Věděl jsem, že se to tady vybudovalo, ale ještě jsem tady nikdy nebyl, tak jsem nevěděl, jaká je obtížnost a jak to bude vypadat. Ale na to, jaké bylo počasí, tak to bylo fakt super. Nejsem žádný super technik, přesto se to dalo jet celkem rychle, protože na trati nejsou žádné vyloženě skoky nebo záludnosti. A za sucha by se to jelo zase trošku jinak.“

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama