reklama 

Nástup střídal nástup. Zkusil jsem to taky a vyšlo to, řekl Schuran

7.8.2016  •  Cyklo  • 
čtenost 647

Trutnov - Prvním závodníkem v cíli třetího ročníku Krakonošova cyklomaratonu byl vítěz krátké tratě. A tím se stal čerstvě dvacetiletý závodník pražské Sparty Michal Schuran. Třiadevadesátikilometrový závod česko-polským pohraničím projel za 2 hodiny 33 minut a 12 vteřin.

Nástup střídal nástup. Zkusil jsem to taky a vyšlo to, řekl Schuran

„Už jsem něco vyhrál, ale tohle je moje první velké vítězství,“ radoval se závodník v typickém rudém dresu. Zajímavostí je, že silniční cyklistiku dělá teprve druhým rokem, kolo si pořídil loni. „Devět let jsem se předtím věnoval bikrosu, což byla docela dobrá průprava na pohyb v balíku a výbušnost, ale vytrvalost mi možná ještě trochu shází,“ vyprávěl student Karlovy univerzity.

To byl i důvod, proč si radši zvolil kratší variantu Krakonošova cyklomaratonu, kde jediným těžkým stoupáním je výjezd na Pomezky. „To byl dobrej kopec, snažil jsem se to tam trošku roztrhat, ale potom se to zase sjelo. Já jsem trošku chytal křeče, ale naštěstí se nejelo nějaké extra tempo a mohl jsem si oddychnout. Navíc trať už pak vedla více méně jen z kopečka,“ popisoval.

V čele závodu se pohybovala jedenáctičlenná skupina a bylo jasné, že se bude spoléhat na spurt. „Chvíli jsme spolupracovali, ale posledních pět kilometrů už to byl nástup za nástupem. Asi dva kiláky před cílem jsem to zkusil taky a vyšlo to,“ usmíval se jezdec z Bíliny, který ujel na kruhovém objezdu u Alberta a svůj těsný náskok v cílové rovince uhájil.

Závod projel průměrnou rychlostí 37 km/h.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama