reklama 

Do Trutnova se zítra přižene peloton profesionálních cyklistů

8.9.2016  •  Cyklo  • 
čtenost 1328

Trutnov - Fascinují vás dojezdy, mnohdy velmi napínavé, cyklistických závodů? Už zítra jeden takový můžete vidět. V našem městě bude cíl úvodní etapy mezinárodního cyklistického závodu East Bohemia Tour, zařazeného do 2. kategorie UCI Europe Tour. Po páté hodině se pustí do finiše po kostkách na pěší zóně zhruba 150 profesionálních jezdců z 22 týmů z 9 zemí.

Do Trutnova se zítra přižene peloton profesionálních cyklistů

Start první etapy (150 km) tohoto dvouetapového závodu, který navazuje na dnešní silniční kritérium Velkou cenu Hradce Králové, bude v 13.45 hodin v Lázních Bělohrad. Tam závodníci nejprve absolvují pět 20 km dlouhých okruhů a potom se vydají přes Pecku, Vidonici, Horní Brusnici, Bílou Třemešnou, přehradu Les Království, Debrné, Chotěvice a Pilníkov do Trutnova.

Do našeho města přijedou po silnici od Jičína, projedou Volanov a na kruhovém objezdu u Junioru se dají doleva na Husitskou ulici. Z té pak zahnou doprava do Žižkovy ulice, sjedou „mlíkárňákem“ a Křižíkovou ulicí za pivovarem se dostanou přes Svatojanské náměstí na pěší zónu. Cílová fotobuňka bude umístěna na úrovni Restaurace Pod Lékárnou. Předpokládaný dojezd je mezi pátou a tři čtvrtě na šest.

Původně chtěli pořadatelé, aby závodníci v centru ještě třikrát obkroužili tříkilometrový okruh, ale od tohoto záměru nakonec upustili. „Plánovalo se to ještě předtím, než se začala opravovat Polská ulice. Po všech úvahách jsme usoudili, že by to tady bylo peklo, a tak s ohledem na dopravu jsme dojezd zkrátili,“ poznamenal organizátor trutnovské části závodu Ivan Vetterle.

I přesto motoristé počítejte s omezením dopravy. „Na mnoha místech bude umístěno přechodné dopravní značení, jehož ustanovení je nutné dodržovat. Žádáme proto řidiče o respektování pokynů policistů či pořadatelů, kteří budou v místech s dopravním omezením přítomni a v případě potřeby budou řídit dopravu,“ apeluje na trpělivost a shovívavost řidičů policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Celkového vítěze East Bohemia Tour korunuje závěrečná sobotní etapa v Opočně, kde čeká cyklisty porce 178 km vedoucí tradičně přes Orlické hory.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama