reklama 

Na Vlčce se jedou závody. Vyhraje zase „Semiš“ nebo někdo jiný?

21.9.2016  •  Cyklo  • 
čtenost 538

Trutnov - Čtvrtý ročník Vlčka Trails je tady, už v sobotu! V bikeparku, který se rozkládá v městském lesoparku, se pojede závod na pekelně vymazlených lajnách z dílny Krakonošových jezdců. Zručnost, zdatnost a hlavně rychlost bikerů bude zaručeně prověřena. Jezdit se bude už od rána, hlavní závod odstartuje ve 13 hodin.

Na Vlčce se jedou závody. Vyhraje zase „Semiš“ nebo někdo jiný?

Volné tréninky a registrace budou probíhat od půl deváté do 12 hodin. Potom bude následovat asi hodinová pauze, aby pořadatelé stihli upravit tratě a časoměřiči nastavit časomíru, a ve 13 hodin vypukne zhruba tříhodinový sjezdařský fukot. „Tradičně se pojedou čtyři dráhy a součet časů udá celkového vítěze,“ říká krátce k jasným pravidlům jeden z organizátorů Dan Tamchyna.

Pořadatelé chtějí závod jako každý rok udělat zajímavější, a tak připravili na trati pár novinek. Úvodní trail Rock garden se však nemění. To je klasika, která ukáže, kdo jak umí s kolem! Pak to bikeři rozbalí na Lávkách, které nabídnou z náměstíčka i dřevěný, nebezpečně vypadající drop. Kdo si netroufne, může ho objet. Spodní část tratě je přepracovaná a na žádost jezdců tam vyrostly dva dlouhé skoky.

Třetí soutěžní dráha bude loňská novinka Freeriderovka. Spousta klopenek, šutrovité pasáže i nějaké skočky. A jako poslední přijde na řadu Junior lajna, která se jede rovně a nabízí teď asi osm skoků za sebou. „Je to sice starší trail, ale pro letošek dost upravený. Polovina skoků je předělaných,“ popisují Krakonošovi jezdci.

Junior lajna zůstane v zatížení i po skončení hlavního závodu, protože v půlhodince, kdy pořadatelé budou sčítat výsledky, se na ní odehraje soutěž o Best trik, kde rideři ukážou, jak vymakaný jezdecký styl mají.

Závod se pojede ve čtyřech kategoriích - FULL (celoodpružené kol), HT (kolo s pevným rámem), YOUTH (do 15 let) a WOMAN (ženy). „Očekáváme, že by se dvě holky mohly objevit, takže by to mezi nimi mohlo být zajímavé,“ usmívá se „Danone“, který na startu očekává i hodně bikerského potěru. „Ti kluci dnes podávají neuvěřitelné výkony. Za poslední týdny tréninku se i ti největší mlaďáci tak hecli a posunuli, že je to neuvěřitelné,“ pochvaluje si činnost oddílu Krakonošových jezdců.

Vlčka Trails se každým rokem těší větší oblibě jak diváků, tak závodníků a pořadatelé doufají, že by počet startujících mohl letos překročit čtyřicítku. Samozřejmě na Vlčce chybět ani její trojnásobný král Adam Semerák. Sesadí domácího jezdce někdo z trůnu? „Semiš je kámoš a je suverénně nejlepší, ale rád bych v našem bikeparku viděl ještě někoho takhle dobrýho,“ uzavírá Dan Tamchyna.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Barbora Zámečníková

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama