Trutnovský spurt zvládl nejlépe Sisr a vydělal si dvanáct set euro

10.9.2016  •  Cyklo  •
čtenost 649

Trutnov - Spurt dvou jezdců v úniku o vítězství a za několik vteřin dojezd zbytku startovního pole, které se vtěsnalo do pár minut. Byl to fičák! Na dlažebních kostkách pěší zóny v Trutnově v pátek odpoledne vrcholila první etapa mezinárodního cyklistického závodu East Bohemia Tour. Vyhrál ji český jezdec František Sisr.

Třiadvacetiletý závodník z týmu Klein Constantia v napínavém závěru 150 km dlouhé etapy, která začínala v Lázních Bělohrad, porazil Slovince Jana Tratnika (Amplatz BMC). „Závěr byl hodně technický, od toho kruháče se trať vlnila, ale já mám takové dojezdy rád, kdy se pole natáhne a balík už se nepřelévá,“ řekl vítěz, který ještě před poslední zatáčkou ztrácel na Tratnika asi deset metrů.

Do ostré levotočky u Máje oba vletěli velkou rychlostí a měli co dělat, aby to na kostkách ustáli. „Ta zatáčka mě docela překvapila, nečekal jsem ji takhle prudkou a ještě na kostky. Bylo to nebezpečné na smeknutí, ale myslím, že jsme to zvládli dobře,“ popisoval Sisr. O něco lépe to zvládl on. Díky tomu slovinského závodníka dojel a v cílové rovince byl silnější. Pro třetí místo si dospurtoval Španěl Francesco Zurita.

„Včera jsem se cítil dobře, tak jsem věděl, že i dnes to bude taky dobrý,“ poznamenal František Sisr, který ve čtvrtek na městském kritériu v Hradci Králové obsadil druhé místo. „Úplně vždycky to nevyjde být první,“ smál se po pátečním dojezdu v Trutnově, kde se na pódiu oblékl do žlutého dresu lídra East Bohemia Tour. Zároveň mu patří modrý dres pro nejlepšího sprintera. Vítězstvím v etapě si navíc vydělal 1205 euro.

Na startu East Bohemia Tour je letos 142 profesionálních cyklistů z 22 týmů z devíti zemí: České republiky, Norska, Německa, Ázerbajdžánu, Rakouska, Slovinska, Polska, USA a Saudské Arábie. Celkového vítěze poznáme dnes po druhé etapě v Opočně, kde závodníky čeká porce 178 km vedoucí tradičně přes Orlické hory.