reklama 

Žacléřská 70 bude slavit jubileum s olympionikem i nezávodem

22.9.2016  •  Cyklo  • 
čtenost 581

Trutnov - Jímá vás hrůza, že byste měli po náročné maratonské sezoně ještě zdolat 70 kilometrů v Krkonoších? Tak se zase upokojte, Žacléřská 70 sice vypadá náročně, ale ve skutečnosti je to spíš klidnější zakončení sezony, které si navíc můžete užít v týmu kamarádů, protože jako tříčlenný tým ji musíte ujet celou spolu a pohromadě dojet i do cíle.

Žacléřská 70 bude slavit jubileum s olympionikem i nezávodem

Je to už deset let, co závod horských kol naplňuje tradici ve jménu hesla: „Jeden za všechny, všichni za jedno!“ Letošní jubilejní ročník bude takový, na jaký jste z posledních let zvyklí, ovšem na druhou stranu se můžete těšit i na několik zajímavých novinek a událostí, které ocení nejen závoďáci, ale také bajková veřejnost.

A právě pro tu pořadatelé opět připravili pohodovou nesoutěžní cykloturistickou akci s názvem Po stopách Žacléřské 70 MTB. K propojení závodu se zavíráním cyklosezony na Žacléřsku došlo poprvé loni a společná vyjížďka, která částečně vede po trase závodu, sklidila kladné ohlasy.

„Je to možnost pro bikery, kteří nemají závodní ambice, a přesto si chtějí užít krásy cyklistického babího léta v Rýchorách. Přijďte se projet s celou rodinouk,“ zve na kolo ředitel Žacléřské 70 Jan Slavíček. A výborná zpráva je, že na víkend hlásí opravdu hezké počasí. Více informací o cyklovyjížďce najdete ZDE.

 

Odměnou v cíli pak pro vás může být setkání s účastníkem olympiády v Riu. Účast na letošním ročníku potvrdil Ondřej Cink. Pětadvacetiletý špičkový reprezentant se postaví na start závodu jednotlivců, který je poprvé vypsán na „královské“ 76 kilometrů dlouhé trase a navíc se jede jako finálový závod Českého poháru MTB v maratonu.

Po závodě je naplánovaná beseda a autogramiáda, takže máte příležitost nechat se vyfotit s bikerem nejvyšší kvality. A když budete mít štěstí, můžete získat i jeho autentický meriďácký dres, který Ondra Cink po vzoru nevěst hodí za hlavu z pódia do davu.

Ale pozor! Klidně je možné, že se na Rýchorském náměstí v Žacléři (i na trati) objeví ještě jeden muž z Ria. V seznamu přihlášených figuruje i jméno Jaroslava Kulhavého.

Start závodu jednotlivců se uskuteční v 10 hodin, o půl hodiny později se vydají na trať družstva, která mohou zvolit buď 76 km, nebo 53 km trať.

(bog, tz-jsl)
michal@trutnovinky.cz

foto: Miloš Šálek, facebook Žacléřské 70

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama