reklama 

Enduro Trutnov Trails má být jedna velká párty

14.8.2017  •  Cyklo  • 
čtenost 984

Trutnov - Závodí se z kopce na několika erzetách, ale vypustit to bikeři nemůžou ani na přejezdech mezi nimi, aby neprošvihli start další rychlostní zkoušky. Takže se dupe i nahoru. Tohle to je ve zkratce enduro. Premiérový závod v nejmladší MTB disciplíně se jede o víkendu na Trutnov Trails.

Enduro Trutnov Trails má být jedna velká párty

Závod v lokalitě Čížkových kamenů nemohl uspořádat nikdo jiný než Přemek Tejchman, který se před pár dny stal historicky prvním mistrem republiky v enduru. „Už delší dobu mě trošku mrzí, že naše Enduro Serie tak nějak stagnuje, tak jsem si řekl, že bych chtěl českým klukům a veřejnosti ukázat, že se závody dají dělat trošku líp,“ říká 29letý biker, proč se chopil pořadatelského žezla. Troufalá slova.

Zkušeností má trutnovský rider ovšem víc než dost, a to nejen z českých, ale i zahraničních soutěží. A právě trochu toho, co se děje za „čárou“, by chtěl vnést do svého závodu. Mluví přitom hlavně o atmosféře. O tom, že závod je jedna velká párty od A do Z. „Třeba Francouzi si to umí neskutečně užít,“ tvrdí o bikerech v zemi galského kohouta. „Kluci tam jedou proti sobě na ostří nože, ale vůbec to na nich není poznat. Nejvíc kamarádská atmosféra, co jsem kdy poznal,“ dodává a těší se na totální víkend se závody na pořádných trailech.

Program

sobota 19. 8.
8:30 - 16:00 registrace (základna TT – Lhotecká hospoda)
9:00 - 18:00 trénink
20:00 - ???? Jägermeister Party/DJs

neděle 20. 8.
8:00 - 9:00 registrace (základna TT – Lhotecká hospoda)
10:00 start závodu
17:00 vyhlášení vítězů

Sobotní den bude patřit tréninku, večer se pak v Lhotecké hospodě bude pařit na Jägermeister Party a v neděli přijdou na řadu samotné závody odstupňované podle kategorií. Juniory čekají tři měřené úseky, muži, ženy a masters pokoří čtyři erzety a pět rychlostních zkoušek si prubnou eliťáci. „To aby si ty peníze zasloužili,“ usměje se Přéma. Vítěz si domů odveze prize money ve výši 5 000 korun.

Hodně lidí si myslí, že se bude závodit jen na vybudovaných trailech Honzou Rejlem a spol., ale tak to rozhodně nebude. Závod povede jen po dvou oficiálních stezkách, další tři úseky natrasoval Přemek speciálně pro enduro. Kudy se pojede? To zatím prozradit nechtěl. „Mapa závodu se zveřejní až v pátek večer, aby si to předtím nikdo nemohl najíždět,“ vysvětluje trutnovský biker, jak to na závodech chodí. V průměru by však sjet jednu erzetu mělo trvat pět minut.

„Uvidíme, jestli pak tyto traily  třeba nezůstanou otevřené i pro veřejnost a nestanou se součástí oficiálních trailů,“ naznačuje možnost, že by tratě nemusely být vytvořené jen pro závod.

Zhruba uprostřed kopce bude depo se zázemím pro závodníky. Když se například někomu něco stane s kolem, na místě bude mechanik, který pomůže s opravou. Vše bude značené, tak se ani diváci v lese neztratí. Pořadatelé navíc budou rozdávat mapky, kde budou vyznačená zajímavá místa s bajkovou kochačkou. „Výhoda závodu je v tom, že se jede na jednom kopci, takže všechny traily jsou kousek od sebe. Člověk tak může vidět svého favorita na všech erzetách,“ poukazuje na atraktivní podívanou.

K dnešnímu dopoledni bylo na Enduro Trutnov Trails přihlášeno přes 140 závodníků, mezi nimi třeba i legendární biker Michal Maroši. Očekává se účast kolem 200 jezdců.

On-line registrace běží do zítřka, poté se bude možné přihlásit v sobotu a neděli na základně TT ve Lhotecké hospodě. „Ať si to klidně každý přijde vyzkoušet. Je to možné, závod není pro uzavřenou komunitu. A není to tak těžké,“ zve na enduro Přemek Tejchman, který zůstane celý víkend v roli pořadatele a na kolo tentokrát neusedne. „To přeci nejde, abych si to postavil a pak to vyhrál,“ směje se.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: www.endurotrutnov.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama