reklama 

Trutnovinky na Krakonošově cyklomaratonu: Daniel Havelka

13.6.2018  •  Cyklo  • 
čtenost 715

Na jubilejním pátém ročníku Krakonošova cyklomaratonu, který se jede tuto sobotu se startem a cílem v Trutnově, potkáte na kratší trase 102 kilometrů i pětici závodníků v dresech Trutnovinek. Jako třetího člena naší stáje, kterou jsme poskládali z výherců soutěže o startovné a přátel redakce, vám představujeme Daniela Havelku.

Trutnovinky na Krakonošově cyklomaratonu: Daniel Havelka

věk: 41
bydliště: Trutnov
zaměstnání: správce interních procesů
značka, popis kola: Specialized (mountain bike)
startů na Krakonošově cyklomaratonu: 0

Jaký jsem cyklista?
Průměrný. Ale spíš bych řekl biker než cyklista, protože jezdím jenom na horském kole. Mám radši kopce než roviny, takže ve volných chvílích jezdím hlavně směrem na hory. Od roku 2012 jezdím, dá se říci, pravidelně v rámci našeho firemního cyklotýmu na závody. Ve výsledkových statistikách se sice stále posunuju výše, ale na ty nejlepší pořád ztrácím ještě hodně času.

Proč jsem se letos rozhodl postavit na start Krakonošova cyklomaratonu?
Protože je to místní akce a já už několik let přemýšlím o účasti. Bohužel se mě to vždycky krylo s jinou akcí, nebo jsem neměl formu. :-) Letos to konečně dopadlo a organizátoři závodu se mohou po čtyřech letech radovat z toho, že se objevím na startu.

Čím vás oslovuje tento závod?
Jako hrdý Trutnovák mám ze všech takovýchto akcí radost. Jelikož jezdím jenom závody horských kol, kde jsou běžné trasy od 50 do 70 kilometrů, tak mě tento závod oslovil svou délkou. Pokukoval jsem po té dlouhé trase, ale náš tým jede „pouze“ krátkou. A co si budeme povídat, dominantou tohoto závodu je stoupání z Pece na Pražskou boudu. Tak třeba za rok.

Pomezky?
Celkem častý cíl mých zimních běžkařských, ale hlavně letních cyklovýjezdů. Donedávna pouze z české strany. Teprve nedávno jsem ovšem objevil i cestu z polské strany. A to je hodně slušná klikatice. Dokonce mě to i malinko připomínalo chvíle, když jsem vloni stoupal s Kubou Horákem na slavné italské Stelvio.

Jak dlouho mi to bude trvat do cíle?
Doufám, že ne moc dlouho, abych neudělal Trutnovinkám ostudu. No, ale jelikož ještě ani nevím, jestli pojedu závod na horákovi nebo někde seženu silničku, tak si cíle radši dávat nebudu. I když do každého závodu by se jít s cílem jít mělo - takže do 3,5 hodiny bych mohl protnout cílovou pásku. Strategie je jasná: Jelikož v poslední době stále potkávám na kole trénujícího Tomáše Hendrycha, tak se za něj hned od začátku zavěsím a budu se mu snažit dýchat na záda, pokud možno až do cíle.

Jaký článek mě v poslední době nejvíce zaujal na Trutnovinkách?
V poslední době jsem přečetl všechny články o Trutnovském půlmaratonu, kterého jsem se letos také zúčastnil. Byl to můj první závodní půlmaraton v životě. Mimochodem, taky perfektní místní sportovní akce! A když bych měl odpovědět na otázku, tak rozhodně článek na Blogu, jak můj kamarád Bogis trpěl při zdolávání horských kilometrů na Dejwyho běhu. Při čtení jsem se stále škodolibě usmíval.

Michal Bogáň                
michal@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama