reklama 

Kdo se stane Trailmasterem? Vlčku vezmou útokem bikeři

31.7.2018  •  Cyklo  • 
čtenost 572

První srpnová sobota přivede do Trutnova, konkrétně do míst v městském lesoparku, kde se rozkládá bikepark Vlčka, komunitu závodníků a fanoušků, kteří si našli zálibu v jízdě z kopce, v klopených zatáčkách, boulích, dropech, lávkách, kamenech… Ano, je tady šestý ročník závodu Vlčka Trails.

Kdo se stane Trailmasterem? Vlčku vezmou útokem bikeři

Letošní formát závodu bude více méně kopírovat ten loňský, kdy se pořadatelé rozhodli zaměřit svou pozornost na širší veřejnost. Dojde jen ke dvěma menším změnám.

Tou první je, že v hlavním závodě se rideři budou muset opět popasovat se čtyřmi dráhami, loni se jezdilo na dvou lajnách. Druhá změna se pak týká závěrečné soutěže. Loňský Speed & Style závod se organizátorům moc neosvědčil, takže do bikerského trojboje na Vlčce vrací Best Trick. „Ten je i pro diváky na náměstíčku daleko zajímavější,“ doplňuje jeden z hlavních organizátorů Daniel Tamchyna.

Trutnovský závod spočívá v tom, že se skládá ze tří jednotlivých závodů - Flowtrail, Trailmaster a Best Trick, z nichž každý bude mít svého vítěze. Zároveň se ale pojede také o celkového vítěze, takzvaného trailmastera Vlčky. Tím se stane ten, kdo předvede nejlepší jízdy v prvním a druhém závodě. Stejně jako v předchozích dvou ročnících i letos se král Vlčky může těšit na unikátní dres. V odměnách budou také věcné ceny a prize money.

Sjezdařský program na kopci zahájí po desáté hodině „floučko“. Nejdelší dráha na Vlčce, která se plus minus jezdí za minutu a půl, je vhodná i pro děti. „Letos doufáme, že jich přijde ještě víc než loni, aby si závod vyzkoušeli. Ale také ostatní tratě jsou přizpůsobené, aby je zvládly děti,“ upozornil předseda oddílu pořádajících Krakonošových jezdců. Výsledky dětských kategorií Flowtrailu se vyhlásí hned po jeho skončení.

Po poledni vypukne druhá část Vlčka Trails - Trailmaster na čtyřech lajnách. Pojedou se Lávky, které se loni kvůli zhoršenému stavu z programu vynechaly. „Letos jsme je ale dali kompletně dohromady. Většinu lávek jsme zbourali a postavili znovu,“ poznamenal Dan Tamchyna. Dále závodníky čeká Rock garden, Freeridovka, která nabízí ve své druhé polovině spoustu zatáček, a samozřejmě nesmí chybět ani divácky nejatraktivnější Air lajna. Dlouhé skoky totiž baví.

Očekává se účast okolo 40 jezdců. Z domácího oddílu vyrazí na tratě pět až sedm závodníků. „Největší naději vkládám do Martina Doulíka, který zaznamenal obrovský výkonností posun,“ naznačil šéf klubu „Danone“. Na domácím kopci se v sobotu představí i několikanásobný vítěz Adam Semerák a pokusí se vrátit na trůn, ze kterého jej loni sesadil Martin Picek ze Žďáru u Turnova.


Harmonogram

Registrace 9:00 - 10:15
Tréninky 9:00 - 10:30

1. závod FLOWTRAIL - start 10:00 - 10:30 
(odrážedla, děti, open) - 2 jízdy, horší čas se škrtá
11:30 - 12:00 vyhlášení výsledků pouze pro kategorie odrážedla a děti do 5 let a 6 - 10 let

2. závod TRAILMASTER - start 12:00 - 12:30
(do 15 let, open) - 4 tratě, součet časů udává vítěze

3. závod BEST TRICK - start 16:00 - 16:30

Vyhlášení vítězů 16:30 - 17:00

Kategorie:
Odrážedla
Kids do 5 let
Kids 6 - 10 let
Kids 11 - 15 let
Open 15+ let

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama