reklama 

Tratě nebyly zadarmo, pronesl vítěz Enduro Trutnov Trails

7.5.2018  •  Cyklo  • 
čtenost 878

Na první místo se prosmýkl až v poslední páté erzetě. Osmnáctiletý talent českého endura Vojtěch Bláha vyhrál kategorii eliťáků na druhém ročníku Enduro Trutnov Trails. „Pro mě je to docela důležité vítězství. Elitu jsem zatím mockrát nejel, takže jsem rád, že jsem uspěl mezi takovými borci, jako jsou třeba Franta nebo Myšák,“ konstatoval biker z Jablonného v Podještědí.

Tratě nebyly zadarmo, pronesl vítěz Enduro Trutnov Trails

Souboj s Františkem Žilákem a Milanem Myšíkem vyhrál o necelé čtyři resp. sedm vteřin. „Vážně jsem to nečekal. Jak jsme startovali po třiceti vteřinách, tak jsme si to vždycky odečítal z hodinek a vycházelo mi, že mě kluci o pár sekund dojíždějí, takže mě to docela dost překvapilo, že jsem první,“ povídal.

Tratě podle něj nebyly zadarmo, stále se muselo pumpovat nebo šlapat. „Nejtěžší pro mě byla hned asi ta jednička, všechny ostatní mi přišly, že byly tak nějak z kopce, ale na té jedničce se člověk musel fakt snažit, aby to jelo,“ přiblížil a dodal, že úvodní erzeta ho stála docela hodně sil. Jinak se mu závod líbil a ocenil, jak ho Přemek Tejchman a spol. připravili. „Docela hrabanka, občas nějaké šutry. Hodně mi to připomínalo to, co jezdím doma,“ poznamenal ještě k trati závodník, který letošní sezonu zahájil na světové sérii v Chile a Kolumbii.

„V Chile se závodilo na třeba desetikilometrových sjezdech, ale i tady, kde jsme jeli čtyři až pět minut, se člověk musel hecnout mnohem víc, protože ta intenzita tady byla. Myslím, že to byl relativně těžký závod a bolel jako vždycky,“ uzavřel Vojtěch Bláha. Enduru se věnuje čtvrtým rokem. Předtím si jezdil na kole jen tak s tátou, chvíli koketoval s bikrosem, ale především lezl.

NEJRYCHLEJŠÍ ŽENA ENDURO TRUTNOV TRAILS
Štěpánka Fejola Nestlerová (33 let, Praha)

Ze závodu jsem byla nadšená. Minulý týden jsme přijeli po čtyřech letech z Kanady, takže to pro nás jezdit tady bylo úplně něco nového. Moc se nám to líbilo. Krásný přejezdy, i když trošku víc šlapání, než jsme zvyklí, ale zase to nejsou takové kopce jako v Kanadě. Různé zatáčky, různý terén. Všechno jsme si to užili. Samozřejmě, že vítězství jsem nečekala. (smích) Já nejsem zvyklá na takové ježdění, jsem spíš zvyklá jezdit prudce dolů, tady mi to přišlo skoro jako cross country, takže jsem musela fakt hodně makat. Překvapilo mě, že tady bylo tolik holek, to bylo super. Většinou tyhle závody jezdí jen chlapi. Super, jen víc holek.

Michal Bogáň                
michal@trutnovinky.cz
foto: Michal Teichman, David Lada

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama