reklama 

Na jistotu. Jak se „Semiš“ stal počtvrté králem Vlčky

9.8.2018  •  Cyklo  • 
čtenost 570

Po dvouleté přestávce „usedl“ zpět na trůn. Biker Adam Semerák, který vyhrál první tři ročníky Vlčka Trails, je letošním Trailmasterem Vlčky. Stal se jím suverénně. První srpnovou sobotu vyhrál všechny tři disciplíny - závod na Flow trailu, Trailmastera i soutěž o Best trick.

Na jistotu. Jak se „Semiš“ stal počtvrté králem Vlčky

„Líbilo se mi tady, jako asi každý rok. Kluci měli závod perfektně připravený, počasí vyšlo parádně, tak je jen trošku škoda, že nepřijela větší konkurence,“ poznamenal třiadvacetiletý vítěz z Trutnova.

Předloni nestačil na Marka Petelíka a loni jej v bitvě o absolutního šampióna závodu porazil Martin Picek. Ani jeden však letos na Vlčku nedorazili. I tak v městském lesoparku na kopci nad Trutnovem napočítali pořadatelé na trati 32 jezdců. Stejně jako loni se tak podařilo pokořit pomyslnou třicítku, což je na lokální závody dobré skóre účastníků.

„Je super, že přijelo asi 20 dětí, z nichž těch pět nejmenších závodilo na odrážedlech,“ zaradoval se hlavní organizátor a předseda pořádajícího oddílu Krakonošových jezdců Daniel Tamchyna.

Závodní program na kopci odstartovala dopolední soutěž na „floučku“. Bikeři na odrážedlech a v kategorii do pěti let jeli zkrácenou trať, která se měřila ručně. Ostatní stopovala profesionální elektronická časomíra, protože ve sjezdu na horském kole z kopce často rozhodují desetinky i setinky vteřiny.

Odpolední hlavní závod v Trailmasteru toho budiž důkazem. Po odjetí čtyř trailů (Lávky, Rock garden, Freeridovka a Air Lajna) byl například rozdíl mezi čtvrtým Martinem Doulíkem a pátým Bertem Skaunicem pouhé dvě setiny sekundy! Stříbrného Matěje Říhu od Otty Suchomela dělilo 66 setin. Jen nejrychlejší Adam Semerák ujel všem a na prvním místě si nastřádal náskok větší než sedm vteřin.

„Hned v první jízdě při tréninku jsem si dal na držku, že jsem se zastavil až zády o strom, takže jsem pak spíš jezdil na jistotu,“ přiznal „Semiš“, že do toho nešlapal ani naplno. „Kluci se snažili, ale musí ještě maličko potrénovat,“ ušklíbl se rider, pro kterého nejtěžším trailem byly asi Lávky z toho důvodu, že už je dlouho nejel. Na sjezďáckem speciálu to měl těžší i na „floučku“, ale ukázal svou všestrannost.

Tu potvrdil i v závěrečné disciplíně o nejlepší trik, kdy převedl akrobacii bez držení řídítek - suicide no hander - a vyhrál i tuto soutěž.

„Kluci se mezi sebou hezky prali. Bylo perfektně koupací počasí, tak věřím, že to pro ně v tom vedru bylo i náročné. To se nám trošku odrazilo na divácké účasti, která byla trošku slabší, i když ve výsledku lidí také málo nebylo, akorát se během dne protočili,“ hodnotil závod pořadatel „Danone“. „V několika kategoriích se umístili na stupních naši kluci, což je také fajn vidět, že trénování k něčemu je a že kluci to svoje domácí hřišťátko mají pod palcem,“ dodal k výkonům Krakonošových jezdců.

K pohodové atmosféře závodu přispěli svou hudební produkcí i trutnovští Colorsound Systém.

Výsledkový servis

Flow trailu - vítězové:
odrážedla: Erik Koranda 55,96
do 5 let: Kvido Kočí 50,75
6 - 10 let: Vít Ondřej (Bluefly riders) 1:35,26
11 - 15 let: Filip Pokorný (Krakonošovi jezdci) 1:17,25
Open: Adam Semerák (Commencal bike Loose rider) 1:11,33

Trailmaster:
Kids (2005 - 2011):
1. Filip Pokorný (Krakonošovi jezdci) 2:37,66
2. Jakub Pivnička (Pítrs Bikes Enduro Team) 2:46,20
3. Jan Nedomlel 2:51,00
Open (1982 - 2002):
1. Adam Semerák (Commencal bike Loose rider) 2:18,93
2. Matyáš Říha (Krakonošovi jezdci) 2:26,14
3. Otto Suchomel (Šmrxa shop) 2:26,80

Best trick:
1. Adam Semerák
2. Bert Skaunic
3. Filip Pokorný

CELKOVÉ POŘADÍ O TRAILMASTERA VLČKY:
1. Adam Semerák (Commencal bike Loose rider)
2. Matyáš Říha (Krakonošovi jezdci)
3. Filip Pokorný (Krakonošovi jezdci)

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama