reklama 

Středeční pohár horských kol se opět roztáčí

5.9.2018  •  Cyklo  • 
čtenost 541

Dnes se uskuteční první závod populárního „středečáku“! Již třiadvacátý ročník ponese název Apache Cup 2018 a bude mít, stejně jako každý rok, sedm závodů. Jak název seriálu napovídá, všechny závody budou ve středu, začíná se ve Rtyni v Podkrkonoší na Pálence - tam, kde to celé před lety začalo. Posledním ostrým závodem pak bude 17. října Hronov.

Středeční pohár horských kol se opět roztáčí

Novým závodem a novou lokalitou je 3. října Dvůr Králové nad Labem. Poslední, nebodovaný závod v maskách se pojede v sobotu 3. listopadu v Polici nad Metují. Název posledního závodu zní tajemně „Pohádkový les“.

Kategorie jsou stejné, jako v minulých letech, a to úplně pro každého, kdo rád jezdí na kole, od čerstvě narozených dětí až po veterány nad 50 let. Je celkem 15 kategorií mládežnických. Na každém závodě jsou pro různé kategorie připraveny čtyři různě náročné okruhy. 

Závodní kancelář se otevírá vždy v 15.30 hodin a první start odrážedel je v 16?30, všechny kategorie následně odstartují během jediné hodiny. Od poloviny závodu se časový harmonogram posouvá a vše je o půlhodinky dříve, aby ti poslední nedojížděli za tmy. 

Bodované závody

5. 9.  Rtyně v Podkrkonoší - Pálenka
12. 9. Teplice nad Metují - koupaliště
19. 9. Malé Svatoňovice - Odolov
26. 9. Adršpach - Křížová cesta
3. 10. Dvůr Králové nad Labem - Čertovy hrady
10. 10. Police nad Metují  - Zděřina
17. 10. Hronov - u hřbitova

Do celkového hodnocení seriálu se počítá 5 nejlepších bodových zisků ze 7 závodů. Vypsána je také soutěž bikových týmů, kdy se do jejího hodnocení započítává 5 nejlepších výsledků týmu v každém ze 7 závodů.

Startovné na celý seriál je 700 Kč a zahrnuje možnost startu na všech sedmi závodech, pamětní pohárové funkční triko od české značky BlueFly (i dětské velikosti) a večeři na slavnostním vyhlášení výsledků. Pro dětské kategorie je startovné na celý pohár 400 Kč. Organizátorům moc pomůže registrace předem prostřednictvím online formuláře - ZDE.

V případě registrace na celý seriál na místě je startovné zvýšené o 100 Kč. Kategorie odrážedel mají startovné na všech závodech zdarma. Je možné se také přihlásit na jednotlivé závody samostatně. V tomto případě je startovné 80 Kč a 50 Kč pro děti.

Na pravidelné podzimní setkávání na horských kolech s vámi se těší pořadatelé z Apache Bike Týmu Úpice. Podrobné propozice na všechny závody série, výsledky a fotogalerie z minulých let najdete na stránkách pořadatele www.stredecnipohar.cz.

(jho, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv závodu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama