reklama 

Na jubilejním závodu okolo Severky letělo i kolo vzduchem

12.6.2019  •  Cyklo  • 
čtenost 1038

Jubilejní ročník má za sebou cyklistický závod okolo Severky, který se dříve jezdil okolo Dvoračky. Pětadvacáté výročí tohoto recesistického podniku si v pátek na Dolcích nenechalo ujít 62 závodníků, z nichž polovinu tvořili dospěláci, kteří se vydali na okruh okolo rybníků, a druhou skupinku vytvořily děti, které čekala trať po polní cestě podél vody tam a zpět.

Na jubilejním závodu okolo Severky letělo i kolo vzduchem

Před startem, krátce po půl šesté, se veškeré cyklistické osazenstvo zformovala na společnou fotku před zdejší restaurací. Chvíli to trvalo, protože pořadatelé během focení odchytli ještě několik kolemjedoucích bikerů, jestli si nechtějí také zazávodit, a tak hromadná fotografie vznikala asi na třikrát. Pak ředitel závodu Michal „Zajda“ Králík“ zavelel, odehnal všechny děti stranou a dospělácký peloton se rozjel směrem do kempu, kde byl u kiosku ostrý start.

Kdo chtěl potom dodržet pravidla závodu, odjel ho bez přehazování, jako tomu bylo dříve. Pravda, že někteří účastníci ani na svých historických strojích přehazovat nemohli. Zpestřením závodu byl úsek po druhé straně rybníka, kde v jednu chvíli se o zúžení trati postarali chytající rybáři a několik kaluží se zase postaralo a blátivou vložku.

Někteří jezdci to brali vážně, závodilo se tak urputně, že na polní cestě vedoucí k asfaltce od Starých Buků došlo i k jednomu karambolu, po kterém se do vzduchu jednomu z účastníků vzneslo oddělené přední kolo. Naštěstí se to obešlo bez zdravotní újmy.

Pro první místo a láhev Tylšovky, která se hned vypila, si do cíle dospurtoval Matěj Kuře s číslem 100 před Petrem Králíkem a Lukášem Havlem. V ženách zvítězila a dva litry vína si odnesla Andrea Kadaníková. Mezi třemi tandemy na trati triumfovala posádka Jaroslav Mollinger a Anetka, tady byla odměna také Tylšovka. Po dojetí dospěláckého závodu se vydaly na trať děti.

Po vyhlášení výsledků, kdy každý účastník dostal medaili (Fidorku) a diplom plus někteří ještě další ceny, se vytáhly kytary a zábava pokračovala až do pozdních večerních hodin.

Vítězové závodu okolo Severky 2019

předškoláci: Radek Mollinger
předžákyně: Antonie Studená
mladší žáci: Jakub Fiebenger
mladší žákyně: Anička Králová
starší žáci: David Králík a Matyáš Burýšek
ženy: Andrea Kadaníková
muži: Matěj Kuře
tandemy: Jaroslav Mollinger a Anetka

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš, Michal Bogáň

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama