reklama 

Trutnovinky na Krakonošově cyklomaratonu: Ala letec, Fistron a Márv pošlapou 172 kilometrů

13.6.2019  •  Cyklo  • 
čtenost 966

Po loňské premiéře nebudou chybět zástupci týmu Trutnovinky ani na startu letošního šestého ročníku Krakonošova cyklomaratonu, který se jede tuto sobotu. Červený dres s Téčkem na zádech, za podpory Svazku obcí Východní Krkonoše, si poveze celkem šest závodníků - tři na dlouhé trase a tři na krátké. Dnes vám představíme jezdce, které čeká 172 kilometrů dlouhá výzva. Jsou to: Aleš Hantl, Jiří Ryba (oba za nás jeli už loni) a Martin Tichý.

Trutnovinky na Krakonošově cyklomaratonu: Ala letec, Fistron a Márv pošlapou 172 kilometrů


Aleš Hantl

přezdívka: Ala letec
věk: 32
bydliště: Mladé Buky
zaměstnání: Kimberly Clark
rodinný stav: svobodný
koníčky kromě kola: vše kromě zahrádky a četby
počet startů na Krakonošově cyklomaratonu: Letos to bude pošesté, co jedu.

Jiří Ryba

přezdívka: Fistron
věk: 46
bydliště: Trutnov
rodinný stav: ženatý
zaměstnání: SQM-engineer
koníčky kromě kola: skialpinismus, canicross, muzika
počet startů na Krakonošově cyklomaratonu: Je to můj druhý start, v loňském roce jsem jel krátkou trať.

Martin Tichý

přezdívka: Márv
věk: 20
bydliště: Trutnov
zaměstnání: student
rodinný stav: svobodný
koníčky kromě kola: fotbal, florbal, tenis, hra na klavír
počet startů na Krakonošově cyklomaratonu: Mám za sebou tři starty na kratší trase. Poprvé jsem nedokončil, o rok později jsme se ze zdravotních důvodů na start ani nepostavil, takže jsem si spravil chuť až dvěma posledními účastmi, kdy jsem se vmáčknul nejdřív do Top 30 a pak do Top 20.

Proč se postavíš na start Krakonošova cyklomaratonu?
Aleš:
Je to jeden z mála silničních závodů tady v okolí, to si nemůžu nechat ujít. Setkání s přáteli, perfektní trasa, zázemí, rád se na ten závod vracím. 
Jirka: Přestože jsem tento, jinak nádherný a organizačně skvěle připravený závod, letos jet nechtěl, tak mě kamarádi z Trutnovinek na vinařských slavnostech vyhecovali. A tak prostě jedu. Mám minimální zkušenosti se silniční cyklistikou, ale jiní kamarádi z cyklistické buňky mně poodkryli krásu silniček.
Martin: Protože si nedovedu představit, že bych ho nejel. Je to závod v úžasných kulisách Krkonoš, který mi navíc startuje skoro za barákem. Otázka tak nebyla, jestli jet, ale jestli si letos troufnout na delší trasu. Snad nebudu litovat.

Kolik jsi toho letos najezdil a kde?
Aleš:
Něco jsem najezdil, ale nesleduji to. Na jednom kole nemám ani tachometr a jezdím tak nějak na pohodu. Užít si to.
Jirka: Krkonoše jsou srdcovka, nemám rád roviny. Už loni jsem propadnul gravel kolům, takže většinou jezdím na gravlech v terénu a kombinuji to se silničními přejezdy. Nemám přesný přehled o najetých kilometrech, zeptej se mé manželky, ta zná všechno.
Martin: Kvůli studiu jsem se letos bohužel nemohl zúčastnit tradiční jarního soustředění mého oddílu Apache Loko Trutnov v Chorvatsku. Všechny z asi tří tisíc kilometrů jsem tak natočil v okolí.

Co si myslíš o dlouhé trase závodu?
Aleš:
Už jsem jí jel dvakrát, hned ty první dva ročníky, ale teď bude nejdelší, co kdy byla, a musím říct, že žádná romantika to určitě nebude. Jinak trasa je sama o sobě moc pěkná.
Jirka: Dlouhá trasa je výzva, plná krásných a náročných kopců.
Martin: Že to nebude žádná sranda. Délka i profil závodu vzbuzují respekt. Většinu trasy dobře znám včetně legendárního výšlapu na Pražskou boudu. Do něj, když člověk najede, tak má pocit, že by bylo snadnější o ten kopec opřít žebřík a vylézt než ho jet na kole.

Na co se nejvíc těšíš?
Aleš:
Na výjezdy, výhledy, sjezdy. Na tu rychlost v pelotonu, jakou se pojede, a na to až dojedu a dám si pivo a guláš.
Jirka: Na vše, prostě na TU náročnost a pak samozřejmě na TU odměnu v cíli.
Martin: Na fanoušky kolem trati, pěkné počasí (snad bude), ale nejvíc na projetí cílovou čarou.

S jakým výsledkem budeš spokojený?
Aleš:
Aby za mým jménem nesvítilo DNF, ale nějaký čas a samozřejmě co nejlepší. Je to závod, pojedu naplno a když budu v lepší polovině výsledkové listiny, tak budu spokojený. A vždycky, když dojedu, tak lehnu a půl hodiny lapu po dechu a nemůžu nic dělat. Takže další úspěch by bylo dojet a bejt v pohodě.
Jirka: Když dojedu a nikoho neohrozím, neboť neumím jezdit v balíku.
Martin: V první řadě chci závod dojet. Když se to povede do šesti hodin, budu rád.

BUFET V LUBAWCE

Vzhledem k prodloužení trasy a k předpovědi počasí zařadili organizátoři závodu operativně na trať navíc bufet v Lubawce (cca 55 km). Ředitel trati Ivan Vetterle upozorňuje závodníky: „Jediné místo, kde nám bylo umožněno na polské straně bufet umístit bylo na náměstí v Lubawce. Rád bych všechny upozornil, že je to místo, které je poměrně složité na průjezd. Jsou zde zatáčky, je to po rovině. KaždÝ, kdo si bude potřebovat doplnit vodu či iontový nápoj musí počítat s tím, že si bude muset zpomalit. Žádáme všechny o opatrnost a ohleduplnost. Věřím, že závodníci budou zřízení tohoto bufetu vnímat jako vstřícný krok pořadatelů a uzpůsobí svou jízdu tak, aby zde vše proběhlo bez větších problémů. Předem jim za to děkuji.“

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek, archiv závodníků

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama