reklama 

Trutnovinky na Krakonošově cyklomaratonu: Batis, Vraňas a Zbóřa pošlapou 125 km

14.6.2019  •  Cyklo  • 
čtenost 1031

Po loňské premiéře nebudou chybět zástupci týmu Trutnovinky ani na startu letošního šestého ročníku Krakonošova cyklomaratonu, který se jede už tuto sobotu. Červený dres s Téčkem na zádech, za podpory Svazku obcí Východní Krkonoše, si poveze celkem šest závodníků - tři na dlouhé trase a tři na krátké. Dnes vám představíme jezdce, které čeká kratší výzva o délce 125 kilometrů. Jsou to: Filip Zbořil, Jan Vraný a Michal Baťka.

Trutnovinky na Krakonošově cyklomaratonu: Batis, Vraňas a Zbóřa pošlapou 125 km


Filip Zbořil

přezdívka: Zbóřa
věk: 32
bydliště: Trutnov
zaměstnání: instalatér
rodinný stav: šťastně ženatý
koníčky kromě kola: od všeho tak trochu - volejbal, nohejbal, badminton, plavání, fotbal, in-line... teda spíš do tý doby, než se narodily děti
počet startů na Krakonošově cyklomaratonu: Pojedu podruhé. Loni to se mi závod líbil, když měl 102 km. Ke konci to trochu bolelo. Letos to bude asi náročnější a bolestivější.

Jan Vraný

přezdívka: Vraňas
věk: tuším, že 36
bydliště: Trutnov
zaměstnání: projektový technik, elektrokola, Apache Bicycles
rodinný stav: ženatý a šťastně, bez dětí
koníčky kromě kola: aha? hmm, co tam máš dál?
počet startů na Krakonošově cyklomaratonu: Letos to bude podruhé, jelikož se kamarádím s kolem jen pár let.

Michal Baťka

přezdívka: Batis
věk: 40
bydliště: Trutnov
zaměstnání: manažer
rodinný stav: ženatý
koníčky kromě kola: tenis, cestování
počet startů na Krakonošově cyklomaratonu: Letošní ročník pro mě bude premiérou, nikdy jsem žádný závod na silničním kole nejel.

Proč se postavíš na start Krakonošova cyklomaratonu?
Filip:
Chtěli jsme s Vraňasem zlepšit náš loňský čas. To se ale asi nepovede, když pořadatelé přidali další kiláky. Takže teď už jen pro chuť si zazávodit.
Honza: Chci zjistit, jak na tom jsem. O tom přeci ten závod je. Je tu také reálná možnost, že na tom jsem blbě.
Michal: Jsem sám na sebe zvědavý, jestli to zvládnu. Na silničním kole jsem začal jezdit letos a docela mě to chytlo.

Kolik jsi toho letos najezdil a kde?
Filip:
Myslím, že mám necelých 1500 km. Jezdím tady různě po okolí, po horách a byl jsem si projet i trať, abych věděl, co mě čeká a nemine.
Honza: Býval jsem počítačový maniak. V 31 letech jsem vypnul monitor a zjistil, že existuje něco jako sport. Takže doháním, co to jde. Letos jsem dohnal 6500 km, 270 hodin, 160 jízd - 40 % horské, 60 % silniční. Pro mě to jsou dva různé sporty...
Michal: Nejvíce v Chorvatsku, asi 750 km kolem pobřeží, to byla nádhera. A samozřejmě hodně doma v Krkonoších na horském kole, ale tam ty kilometry tak nenaskakují…

Co si myslíš o krátké trase závodu?
Filip:
Krátká trasa je pěkná, ale pro mě strop. I tak se z toho budu týden dostávat. Nejhorší bude výstup na Pomezky.
Honza: Tak hlavně je to podfuk. Říkají vám: „Pojeď krátkou“, jenže ona má 125 km. Letos jsem to jel už čtyřikrát. Nejhezčí části jsou v Polsku. Některé mně připomínají Toskánsko, kde jsou nové asfaltky, auto tam nepotkáš.
Michal: Krátký závod pro mě bude i tak dlouhý, bez zastávky jsem ještě tak dlouhou trasu nejel.

Na co se nejvíc těšíš?
Filip:
Na pivo po závodě.
Honza: Závody si užívám od půlky. Nervozita zmizí, tělo začne pracovat ve správných tepech. Najednou bojuji sám se sebou, a to je přesně to, proč na kole jezdím!
Michal: Nejvíc určitě na start, kde se budu asi pěkně klepat, a pak na cíl, až uvidím, jak mi fandí zbytek rodiny.

S jakým výsledkem budeš spokojený?
Filip:
Doufám, že se chytím nějaké skupinky, ve který budu zahryzlej na řídítkách a urvu čas pod čtyři hodiny. To mě bude v cíli zase určitě blbě.
Honza: Na závodech si říkám, ať je to první půlka. Tady je ale konkrétní cíl, nehledě na pořadí, dostat se pod čtyři hodiny.
Michal: Chtěl bych hlavně v pořádku dojet a nebýt poslední.

ROZDĚLENÍ KATEGORIÍ NA KRÁTKÉ TRASE ZÁVODU

Organizátoři Krakonošova cyklomaratonu se rozhodli přistoupit k rozdělení kategorií dle věku nejen na dlouhé, ale letos nově také na krátké trase... „Původní myšlenka přidání krátké trasy do programu Krakonošova cyklomaratonu, byla taková, že půjde spíš o doplněk pro cyklistické hobbíky bez větších závodních ambicí a že hlavní trasou závodu zůstane dlouhá trať. Postupem let, však náročnost a kilometry přibývaly a letos poprvé to vypadá, že i poměr účastníků se výrazně přesune ve prospěch krátké trati. Proto jsme se rozhodli přistoupit operativně k rozdělení věkových kategorií nejen na královské 172 km dlouhé trase, ale i na trati 125 km. Věříme, že tím závodníkům uděláme radost!“ vysvětlil ředitel závodu Jan Slavíček.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek, archiv závodníků

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama