reklama 

Závod okolo Severky slaví čtvrtstoletí! Jede se už zítra

6.6.2019  •  Cyklo  • 
čtenost 779

To, že se závod okolo Severky jezdí už 25 let, je trošku zavádějící informace, jelikož „prvních“ dvacet ročníků se cyklisté proháněli v okolí Dvoračky. Odtud se pořadatelé rozhodli v roce 2015 tento sportovní podnik nadregionálního významu, jak je s nadsázkou uvedeno v propozicích, přesunout na břeh rybníka v Dolcích, kde jim zázemí poskytuje restaurace Rybářská bašta Severka.

Závod okolo Severky slaví čtvrtstoletí! Jede se už zítra

Start závodu, který obnáší obkroužit jen jedno kolečko kolem rybníka, je v 17.30 hodin. Registrace (za 30 korun) bude otevřena o hodinu dříve. Děti, které startovné neplatí, vyjedou na svou trať - po cestě podél vody tam a zpět - po dojetí dospěláckého pelotonu. V něm je vypsána třeba i kategorie tandemů (dítě, žena nebo jiný rodinný příslušník na nosiči, či dvojkola).

„Vzhledem k jubileu letošního ročníku vyzýváme k účasti všechny bývalé vítěze i poražené závodů okolo Dvoračky i Severky, aby na nich mohla být živě demonstrována dlouhá historie tohoto podniku. A pokud se ještě vejdete do závodních trik z předchozích ročníků, nezapomeňte je doma. Nová nebudou! Apelujeme hlavně na ženy a dívky, aby neváhaly s účastí, neboť každá žena vyhrává, o dívkách nemluvě!“ zvou na zítřek do Dolců pořadatelé Honza, Pafka, Zajda, Pavouk a Pušmik.

Hlavní cena pro vítěze mužské i ženské kategorie je láhev Tylšovky.

Po vyhlášení výsledků a odměnění závodníků bude pokračovat oslava čtvrtstoletí závodu na afterparty se sebrankou Jakž Takž a okolím.

Michal Bogáň                
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama