reklama 

Vlčka má novou dřevěnou lávku, která bikery zavede do džungle

18.7.2019  •  Cyklo  • 
čtenost 1256

První velká letošní brigáda proběhla o víkendu v bikeparku Vlčka v městském lesoparku. Sjezdaři z oddílu Krakonošových jezdců opravili několik hliněných odpalů, „šejpli“ pár klopenek, dodělali dopad na Norcu, teď je vážně „easy“, vyladili několik dřevěných překážek a kompletně zrekonstruovali rozpadlou klopenku po dropu na Lávkovém trailu, kde ale hlavně vytvořili úplně novou velkou lávku.

Vlčka má novou dřevěnou lávku, která bikery zavede do džungle

Tento dřevěný prvek se nachází ve spodní části bikeparku a jeho účelem je prodloužení Flow trailu. Přes místo, kde dříve „Floučko“ končilo a vracečka bikery posílala zpátky, je teď vybudovaná lávka, která jezdce „vystřelí“ ještě o kus dál a dostanou se až do úplně nejzadnějšího cípu bikeparku. „Máš na výběr. Buď můžeš jet klasické Floučko, nebo se z něj odpojit a přes lávku vjet do nové části, kterou jsme pojmenovali Jungle,“ vysvětluje předseda Krakonošových jezdců Daniel Tamchyna.

Proč Jungle? Nový, přibližně stometrový, úsek trailu se začal stavět už v loňském roce, ovšem bikeři neměli finance a už ani síly udělat kloudný příjezd k této části (přes klopenku byl totiž strašně náročný), takže se tam ani nezačalo jezdit. Když pak přišli na jaře místo zkontrolovat, dráha byla šíleně zarostlá. „Prostě to tam vypadalo jako v džungli,“ usmívá se „Danone“. Za finanční podpory města oddíl letos nakoupil dřevo a pustil se do práce.

K lávce je postavený i příjezd, takže se dá se vyjet bez šlapání, jelikož jí předchází několik boulí. Stačí si jen pěkně zapumpovat rukama. „Díky tomu, že se dostaneš vysoko, získáš potřebné metry k tomu, aby ses mohl perfektně rozjet do nové sekce,“ popisuje šéf Krakonošových jezdců. Těch se v sobotu sešlo na brigádu osm a v neděli čtyři. „Trošku jsme už nestíhali, a tak po lávce zbývají dodělat ještě asi tři kopule, aby tam člověk neztrácel rychlost tím, že pojede po rovině,“ doplňuje, že Jungle je sjízdná, ale ještě potřebuje lehce doladit.

To se však děje v průběhu celé sezony, kdy společně s druhým hlavním stavitelem Pavlem „Čongem“ Němcem areál neustále upravují a vylepšují. Teď přitom stojí na prahu nového velkého projektu - stavby duálky. Díky ní se pak velikost bikerského revíru v lese zvětší dvojnásobně - na asi tisíc metrů čtverečních. Stavbu by měla odstartovat druhá letošní velká brigáda, která se uskuteční o víkendu někdy v první polovině srpna.

„První den strávíme s bagry ještě na starém parku, kde víme, že je ještě pár věcí, které bychom rádi doladili. Byť třeba uživateli přijdou v pohodě, tak my si myslíme, že by mohly být lepší. A ještě něco málo upravíme na Jungle sekci,“ prozrazuje s tím, že druhý den zahájí práce na duálce. S tou se pak plánují nejvíce pohnout během ještě větší pětidenní brigády na podzim, kdy jim v budování budou pomáhat dva bagry a dva dumpery. „Chceme tam týden v kuse řádit a snažit se toho do konce roku postavit nejvíce,“ líčí Dan Tamchyna.

Ještě předtím se však v bikeparku bude konat tradiční závod Vlčka Trails, kam se letos bikeři sjedou poslední prázdninovou sobotu 31. srpna. Jak profíci, hobíci, tak děti si hrábnou na dno svých sil a „skills“. Sedmý ročník závodu je součástí česko-polského seriálu Downhill Derby.

Když Vlčkou například procházíte ve středu po páté hodině, uvidíte v bikeparku spoustu malých dětí ve věku od 5 do 12 let, kteří hoblují kopečky a drancují zatáčky. „Rozjeli jsme tým prcků a je radost se na ně dívat, jak rostou. Už si poradí se spoustou věcí,“ těší předsedu oddílu pokrok nejmenších členů, které v pohodě dávají už i některé části nejtěžší lajny Rock garden. „Někdy je domů musím vyhánět, protože vidíme, že už jsou unavení, ale oni by stále by stále jezdili.“

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš, archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama