reklama 

Sezona na trailech je zahájena, Qayrona pokřtili kmotři pivem

6.4.2019  •  Cyklo  • 
čtenost 1871

Odpolední úklidovou brigádou po Lhotě i trailech a večerní zábavou v místní hospodě byla v pátek oficiálně zahájena pátá sezona na Trutnov Trails. Hlavní událostí úvodního dne víkendové otvíračky však byl křest nové značky horských kol na českém trhu - Qayron.

Sezona na trailech je zahájena, Qayrona pokřtili kmotři pivem

„Je to splnění takového našeho snu - přijít se značkou kol, která je od bikerů pro bikery,“ nechal se slyšet zakladatel a šéf značky Lukáš Bárta z úpické firmy BP Lumen, kde se budou nová kola vyrábět. „S trutnovskými traily jsme začali spolupracovat před třemi roky a teď nám ta spolupráce dává ještě větší smysl. Je to pro nás velká čest, že můžeme dnes na domácí půdě v Trutnově pokřtít tuto značku,“ dodal výkonný ředitel firmy, která je také výrobcem jízdních kol a elektrokol značky Apache.

„Takže, kdyby nebylo Apache, nebylo ani Qayrona,“ usmál se Lukášův otec Pavel Bárta, jeden ze dvou mužů, kteří v roce 1991 založili BP Lumen, a jeden z pozvaných kmotrů na páteční křest značky. Těmi dalšími byli trutnovský místostarosta Tomáš Eichler, starosta Úpice Petr Hron a předseda spolku Trutnov Trails Jan Rejl. „Jsem rád, že tady máme takové vzácné hosty, kteří se starají o to, aby se nám tu dobře žilo,“ uvedl Lukáš Bárta.

„Kdykoliv se vydáte za nějakým snem, kterému fakt věříte, tak to může být hodně velká jízda. A je jedno, jestli kopete trasy pro kola nebo ta kola stavíte. Je super, že se dva velcí snílci propnuli tady na tom kopci. Takže kluci, ať vám to jezdí a ať je ta jízda rychlá, bezpečná a pohodlná,“ pronesl místostarosta Trutnova Tomáš Eichler chvíli předtím, než se s ostatními kmotry chopili půllitrů s pivem a stylově pokřtili Qayrona.

„Mám radost, že tady můžeme odstartovat něco zajímavého. A jak s oblibou říká Honza Rejl, že i my jelimáni z Trutnovska můžeme společně dokázat něco velkého, protože na traily už jezdí lidé z celé Evropy. A my budeme rádi, když i lidé z celé Evropy budou jezdit na našich kolech,“ řekl Lukáš Bárta. Nová značka kola vznikla v loňském roce, ale oficiálně představena byla teprve před týdnem v Praze na cyklistickém veletrhu For Bikes.

Po křtu Qayrona vzali své hudební nástroje do rukou muzikanti ze skupiny S-Band a bikerská party trvala ještě dlouho po půlnoci.

Během večera také zaznělo z úst Jana Rejla několik novinek, které se přes zimu udály na trailech. Tou nejčerstvější zprávou, dokonce starou jen pár hodin, bylo, že lidé z TT dostali povolení letos dostavět „kanadský“ trail Floutek. Síť terénních cyklostezek v okolí Čížkových kamenů, Lhoty a Bohuslavic se však už přes zimu rozrostla o další nový trail s názvem Žiletka.

Více informací a novinek týkající se nové sezony na Trutnov Trails vám přineseme v dalším článku.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama