reklama 

Vlčka Trails posedmé. Z kopce dolů se spustí odrážedla i profíci

29.8.2019  •  Cyklo  • 
čtenost 807

Bikepark Vlčka v sobotu ožije sjezdařskými závody. Na kopci v městském lesoparku nad Trutnovem se pojede už sedmý ročník Vlčka Trails. „Koncept závodu zůstává naprosto totožný jako loňský,“ hlásí pořadatelé z oddílu Krakonošových jezdců. Takže se můžete těšit na souboje profíků, hobíků i dětí ve třech disciplínách - Flow trail, Trailmaster a Best Trick.

Vlčka Trails posedmé. Z kopce dolů se spustí odrážedla i profíci

Závodní program začne v 10 hodin na „Floučku“. Nejdelší a nejjezdivější dráha na Vlčce, která je vhodná i pro děti na odrážedlech, bude letos prodloužena o nově vybudovanou sekci Jungle.

„Ještě minulý týden to vypadalo, že kvůli dešťům tuto část do závodu nezařadíme. Naštěstí ale Vlčka dobře vysychá, takže trať stihla proschnout a kolega navíc dokázal i vyšejpovat všechny překážky tak, aby to na závod bylo perfektní,“ uvedl předseda Krakonošových jezdců Daniel Tamchyna.

V pravé poledne odstartuje druhý závod, který společně s výsledky z Flow trailu pak vydá, celkového Trailmastera Vlčky. Stejně jako před rokem se bude jezdit na čtyřech lajnách a součet časů určí vítěze. Organizátoři se po dlouhých letech rozhodli, že letos ze závodu vynechají trail Rock garden. „Jelikož se teď zaměřujeme hlavně na děti, tak nám přišlo zbytečné jet tuto těžkou dráhu,“ vysvětlil Tamchyna tento krok. Rock garden nahradí Lávky a dále se pojedou Freeridovka, Skákačka a Air lajna. „Všechno to jsou asi takové nejzajímavější a divácky nejatraktivnější dráhy, které vedou podél lesní cesty, odkud je dobře vidět,“ dodal.

Závěrečnou částí Vlčka Trails bude soutěž o nejlepší trik, který rideři budou předvádět na náměstíčku.

„Účast jezdců pro nás bude jako každý rok překvapením, ale doufáme, že budeme mít letos více než v předešlých ročnících, kdy startovalo okolo třiceti riderů,“ přál si Dan Tamchyna. Vyšší účast slibuje fakt, že Vlčka Trails je letos součástí česko-polského seriálu Downhill Derby, přičemž většina závodů se jede na polském území. „Mohlo by tak přijet navíc pár Poláků a dalších kluků, kteří jezdí tento malý seriál,“ poznamenal Tamchyna.

Oddíl Krakonošových jezdců se také v tomto roce chlubí zvýšenou dětskou základnou, což by se rovněž mohlo promítnou do startovního pole jezdců.

Harmonogram závodu

Registrace 9:00 - 10:15
Tréninky 9:00 - 10:30

1. závod Flowtrail - start 10:00 - 10:30
(odrážedla, děti, open) - 2 jízdy, horší čas se škrtá
11:30 - 12:00 vyhlášení výsledků pouze pro kategorie odrážedla a děti do 5 let a 6 - 10 let

2. závod Trailmaster - start 12:00 - 12:30
(do 15 let, open) - 4 tratě, součet časů udává vítěze

3. závod Best Trick - start 16:00 - 16:30
Vyhlášení vítězů 16:30 - 17:00

Celkovým Trailmasterem Vlčky se stane rider s největším bodovým ziskem z 1. a 2. závodu. První tři nejlepší obdrží price money.

Kategorie:
Odrážedla
Kids do 5 let
Kids 6 - 10 let
Kids 11 - 15 let
Open 15+ let

Startovné: 100 Kč

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama