reklama 

Rekordní účast na Vlčka Trails, nejrychlejší byl Martin Picek

8.9.2019  •  Cyklo  • 
čtenost 761

Sedmý ročník sjezdařského závodu v bikeparku Vlčka měl stejného trailmastera jako ten pátý. Po dvou letech v trutnovském lesoparku opět kraloval Martin Picek ze Žďáru u Turnova. V krásném souboji o absolutního šampióna Vlčky za sebou nechal Petra Palu a domácího Adama Semeráka.

Rekordní účast na Vlčka Trails, nejrychlejší byl Martin Picek

Tři nejlepší rideři letošní Vlčky předvedli totální „race mode“. Na úvodním Floučku, prodlouženém o nově vybudovanou sekci Jungle, se blýskl nejlepší jízdou Martin Picek, druhý byl Pala a třetí Semerák. Ve druhé části závodu, která se skládala ze čtyř drah (Lávky, Freeridovka, Skákačka a Air lajna), si naopak nejlépe počínal Petr Pala. Druhý byl Picek a třetí Semerák.

Vzhledem k tomu, že Picek a Pala zajeli shodná pořadí, což byl faktor, který měl určit celkového trailmastera Vlčky, museli pořadatelé přihlédnout k součtu časů. A v tomto měřítku o fous zvítězil Picek.

Zajímavý byl přístup třetího v pořadí Adama Semeráka. Ten pojal závod, že dráhy projížděl tak, jak se mají jezdit, ale ne jak byly „vymlíkované“, čímž se připravil o důležité vteřiny v souboji o nejvyšší příčky. „Lehce jsme podcenili mlíkovaní tratě, protože jakožto domácí nás nepadlo, že mlíkování je dělané tak, že umožňuje zkracování tratě. Asi na dvou místech. Všimlo si toho více jezdců. V průběhu závodu za námi někteří přišli, ale my jsme řekli, že pro všechny jsou podmínky stejné, takže trať už měnit nebudeme a všichni mají možnost si ji zkrátit,“ vysvětloval situaci hlavní pořadatel a předseda Krakonošových jezdců Dan Tamchyna a ocenil výkon bronzového „Semiše“. Ten si „spravil chuť“ ve třetí disciplíně, kdy ovládl Best trick.

Vlčka Trails 7 poslední prázdninovou sobotu přivítala rekordních 51 riderů, což bylo téměř o dvacet více než obvykle bývá. „Je to naprosto úžasné a pro nás zlomové číslo, protože když něco děláš takhle dlouho, tak chceš, aby to mělo nějakou rostoucí tendenci. Nikdo nechce stagnovat,“ uvedl Tamchyna a dodal vtipnou informaci, že s takovým počtem ani pořadatelé nepočítali. „Nestačila ani startovní čísla,“ smál se. Vždy chystají padesát kusů, takže jeden z jezdců si musel vézt na kole loňské značení.

Zvýšený počet bikerů na Vlčce se samozřejmě odrazil i na divácké účasti, takže kolem perfektně připravených tratích z dílny Pavla Němce panovala slušná kulisa. A bylo i nádherné počasí. „To je taková naše každoroční dohoda s Krakonošem a letos byl extra hodný,“ usmíval se Dan Tamchyna, že ještě o půl druhé v noci na after party seděli všichni v tričkách. „Byl to úžasný den. Dlouho jsem neviděl tolik radosti pohromadě. Úsměvy ve tváří jsou pro nás tou největší odměnou a neuvěřitelnou nabíječkou do další práce,“ dodal. A potěšující zpráva je i to, že závodilo přes 30 dětí.


Vlčka Trails 7

Flow trail odrážedla:
1. Maxim Novotný 1:42,6
2. Markus Voňka 1:43,3
3. Janek Pilný 1:49,7

Flow trail do 5 let:
1. Tonda Kvečka 1:24,5
2. Radovan Horák 1:41,3

Flow trail 6 – 10 let
1. Martin Jirka 1:29,4
2. Ondřej Vít 1:34,8
3. Šimon Moravec 1:36,7

Flow trail 11 – 15 let:
1. Filip Pokorný 1:19,1
2. Jakub Pivnička 1:19,3
3. Honza Nedomlel 1:22,1

Flow trail Open
1. Martin Picek 1:10,4
2. Petr Pala 1:12,7
3. Adam Semerák 1:13,5

Trailmaster Open:
1. Petr Pala 2:18,6
2. Martin Picek 2:19,2
3. Adam Semerák 2:19,6

Trailmaster do 15 let:
1. Jakub Pivnička 2:33,9
2. Honza Nedomlel 2:37,9
3. Filip Pokorný 2:39,3

Best trick:
1. Adam Semerák 25 bodů
2. Bruno Němec 23
3. Honza Nedomlel 22

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama