Čtvrtek

8. června 2023

Nyní

15°

Zítra

15°

Svátek má

Hajnická 12 se pojede až příští rok

31. 3. 2020

page.Name
Třetí ročník dvanáctihodinového závodu v silniční cyklistice Hajnická 12 se letos v Hajnicích na Trutnovsku neuskuteční. Důvodem je současná koronavirová krize a odstoupení sponzorů akce. Závod se pojede v příštím roce, novým termínem je 17. červenec 2021.

„Osmdesát procent sponzorů nám už oznámilo, že nebudou schopni dostát slíbené podpoře. Kvůli karanténním opatřením je většina z nich bez příjmů a nikdo neví, jaká bude ekonomická situace v následujících měsících. Moc nás to mrzí, ale za těchto podmínek není možné závod uspořádat, a proto ho přesouváme na příští rok,“ říká organizátor Hajnické 12 Jiří Kulka.

Cyklomaraton měl letos projít velkou inovací. Přibyly nové kategorie a především vložený závod na 12 kol (134 kilometrů). Poprvé se také mělo jet na uzavřeném okruhu s vyloučením dopravy. Registrace účastníků, kteří se již přihlásili a zaplatili poplatek, zůstává v platnosti a automaticky se přesouvá na příští ročník. Zaregistrovaní závodníci samozřejmě také mohou zažádat o navrácení startovného.

Podpora pro handicapovanou sportovkyni Moniku a její potřebné auto pokračuje. „Věříme, že i v této těžké době se najdou dobří lidé a pošlou podle možností Monice jakýkoliv příspěvek,“ povídá 12 Jiří Kulka. Peníze lze zasílat na transparentní účet Konta bariéry.

(top, bog)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Hajnické 12