Pondělí

3. října 2022

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Elkov Kasper pózoval v Trutnově, vrátí se na Krakonošův cyklomaraton

31. 5. 2020

Elkov Kasper pózoval v Trutnově, vrátí se na Krakonošův cyklomaraton 38 snímků
Nejlepší český cyklistický tým se poslední květnový pátek objevil v Trutnově. Královéhradecká stáj Elkov Kasper dorazila pod Krkonoše na závěr týdenního soustředění „pozdravit“ své dva významné podporovatele klubu ze zdejšího regionu, kterými jsou trutnovské společnosti Kasper a Autostyl.

„Tým se tento týden sešel po dlouhé době kompletní, a proto jsme se dohodli, že přijede i k nám a udělá radost panu Kranátovi, aby ho viděl v plné kráse,“ uvedl Rudolf Kasper, jenž setkání inicioval.

Právě na doporučení zakladatele moderní strojírenské firmy, která je jedním z hlavních partnerů královéhradeckého týmu již od roku 2016 a od letoška se stala titulárním partnerem stáje, vzniklo také partnerství mezi cyklisty a autorizovaným prodejcem vozů věhlasných značek. Od trutnovské společnosti dostal cyklistický klubu na letošní sezonu zapůjčené dva vozy Škoda Superb kombi.

„Pana Kaspera obdivuji a věřím, že ví, s kým spolupracovat, takže pro nás je to určitě dobrá vizitka a zvyšuje to pak kredit nás všech,“ prohlásil majitel společnosti Autostyl Jan Kranát.

Před sídlo firmy v Horské ulici se přiřítila modro-žluto-bílá karavana přibližně hodinu před polednem. Z Hradce Králové ujela desetičlenná sestava cyklistů po vedlejších silnicích 70 kilometrů za dvě hodiny a dvacet minut. „Bylo to dost proti větru, tak jsme se trošku nadřeli,“ usmál se František Sisr. Vítěz loňského mistrovství republiky v Trnavě byl ve skupině na první pohled poznat, jelikož měl na sobě dres národního šampióna.

„Pořád trénuji naplno. Vzhledem k tomu, že nejsou závody, upravili jsme plán, abych nedělal formu, ale spíš pracoval na kondici. Ale snažím se jezdit i tak, jako by se závody jezdily normálně. Prakticky si ty závody nahrazuji nějakými vyšší intenzitami. Absolvovali jsme i nějaké testy a nevypadá to špatně. I když něco by se dalo zlepšit, ale to jde vždycky,“ poznamenal 27letý úřadující mistr republiky.

Obhajovat dres šampióna měl na konci června v Opočně, kde pořadatelem společného mistrovství se Slovenskem měl být Elkov Kasper, ovšem přeložený šampionát nakonec proběhne ve dnech 20. až 22. srpna v Mladé Boleslavi.

Díky tomu však Sisra a spol. uvidíme tady na 7. ročníku Krakonošova cyklomaratonu, který se pojede 20. června. Obhajovat prvenství bude jeho kolega Michael Kukrle. Ten loni zopakoval své vítězství z prvního ročníku a stal se historicky prvním závodníkem, kterému se podařilo vyhrát dvakrát.

„Pokud bude umožněn start pro 500 účastníků, tak nasadíme do závodu celý tým,“ prohlásil v pátek sportovní ředitel hradecké stáje Vladimír Vávra. „Sezona bude trvat tři měsíce a pracujeme na tom, abychom od začátku byli ve formě. Chceme být co nejlepší a získat co nejvíce UCI bodů, ať máme příští rok dobrou výchozí pozici pro výběr závodů,“ dodal k letošní sezoně. Její první polovinu absolvovali cyklisté bez závodního vytížení.


Elkov Kasper 2020 - zleva: Karel Hník, František Sisr, Dominik Neuman, Michael Kukrle, Jakub Otruba, Alois Kaňkovský, Jan Bárta, Matěj Zahálka, Michal Schlegel, Adam Ťoupalík.

Když se potom u Autostylu dofotilo, členové Elkov Kasper se ještě přesunuli po cyklostezce do centra města na Slovanské náměstí, kde následovala druhá část focení. Rudolf Kasper si totiž přál zvěčnit silničkářské profíky na „veselejším“ snímku - s ocelovým lvem sochaře Michala Gabriela.

„Tak pánové, kdo vyhraje mistrovství světa, tak ho dostane domů,“ hecoval závodníky trutnovský podnikatel u jedné z nejoblíbenějších soch novodobé historie města, která vznikla v jeho firmě.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová