28. října 2021

Před Pomezními Boudami mě začaly chytat křeče, přiznal Roman Šebrle

20. 6. 2021

Před Pomezními Boudami mě začaly chytat křeče, přiznal Roman Šebrle 69 snímků
Na kratší trasu sobotního Krakonošova cyklomaratonu se v pedálech vydal i olympijský vítěz v desetiboji a moderátor televizních zpráv Roman Šebrle. Ve vedru zvládl trať dlouhou 95 kilometrů v čase 3:45:10,4 hodiny.

Jak se vám šlapalo?
Dnes se mi šlapalo těžce. Chytaly mě křeče, a s tím to nešlo. To jsem ještě nezažil nikdy.

Jak je to možné?
Vůbec nevím. Jestli to bylo tím vedrem, nebo tím, že nemám tolik naježděno. Nebo asi obojím...

Roman Šebrle
* olympijský vítěz v desetiboji z Atén 2004
* jako první překonal v desetiboji bájnou hranici 9000 bodů
* v roce 2001 vytvořil světový rekord 9026 bodů. Až o 11 let později ho překonal Američan Ashton Eaton
* od června 2014 je moderátorem televizních zpráv na Primě.

Věděl jste do čeho jdete?
To jo. Mě kolo moc baví, ale mám k tomu ještě fotbal, golf, běhání, takže času na trénink je málo. Jsem rád, že jsem to dnes dojel.

Měl jste nějaké místo na trati, kde jste si říkal, jestli jste náhodou nepřecenil síly?
Jel jsem to tady už loni, takže jsem věděl, že to není nad mé síly. Ale dvě stě metrů před Pomezními Boudami, před občerstvovačkou, mě začaly chytat křeče tam, kde mě nikdy nechytaly. Nad kolenem a na obou nohách. Těch sto metrů najednou nešlo dojet. Takže jsem zastavil, sesednul z kola, pokusil jsem se to zrelaxovat, jenže mě chytly předky. Tak jsme tam chvíli stál a čekal, kdy ty křeče odejdou. K občerstvovačce jsem došel, tam se občerstvil, a pak to ještě šlo. Pak mě chytlo ještě jednou... ale stejně to byl pěkný závod! Dojel jsme to, a jsem spokojený!

Co pro vás znamená Krakonošův cyklomaraton?
Pro mě je to příjemný hobby závod. I když si člověk jen tak jezdí, a nemá velké ambice, tak tady to má příjemnou atmosféru. A to mám rád.

Máte tu spoustu přátel, takže máte i s kým a o čem debatovat?
Je nás tady spousta, je to každoročně zajímavé. Před závodem, i po něm.