Sobota

10. prosince 2022

Nyní

-2°

Zítra

-3°

Svátek má

Na Čížkáče dorazí tři stovky bikerů. Jede se Enduro - Trutnov Trails

6. 8. 2021

page.Name
Závod, který si za první tři ročníky získal obrovské renomé a velký respekt bikerů. Enduro Trutnov - Trails pod organizátorskou taktovkou Přemka Tejchmana, jednoho z nejlepších českých enduro riderů, se o víkendu uskuteční v lesích na kopci nad Lhotou. V sobotu je na programu trénink a v neděli pětierzetový závod. Start je v 9 hodin a přihlášeno je 275 jezdců.

„Je to o něco méně než v minulých ročnících, kdy jsme měli naplněnou kapacitu 400 jezdců. Letní termín spoustě lidem nevyhovuje, jsou na dovolených, někdo je zraněný. Po tom všem ale, kdy se závod už třikrát odkládal, jsem nechtěl zvolit podzimní termín, kdy se klidně může stát, že se zase opatření budou zpřísňovat,“ upřesnil Přemek Tejchman.

V pořadí čtvrté enduro na trutnovských trailech se původně mělo odjet již loni na jaře, ale covidová pandemie to znemožnila a způsobila, že to dokonce vyjde až teď na čtvrtý pokus.

„Tratě jsou opět trošku jiné a z větší části připravené jen pro nedělní závod. Po závodě se odznačí a nebude se po nich jezdit,“ poukázal Přéma na to, že jen přihlášení závodníci tak budou mít možnost poznat další potenciál kopce v okolí Čížkových kamenů. Připraveno je pět rychlostních testů. Všechny absolvují eliťáci, junioři pojedou jen jedničku až trojku a všichni ostatní si dají čtyři erzety. Vypsaná je i kategorie Hardtail pro dravce na pevňáku.

Mapu závodu odtajní pořadatelé v pátek večer. Zázemí pro závodníky bude vytvořené na terasách na Mrtvém jezeře, kde je oficiální parkoviště Trutnov Trails. Základna v hospodě ve Lhotě bude otevřena pro všechny včetně všech služeb. Víkendový provoz na TT omezí nedělní závod, kdy z oficiálních trailů budou uzavřeny Myší díra, Perník, Trail pod Jeskyňkou a části Boulderu a Ptačí Perspektivy. Všechny ostatní traily však budou po celý závodní víkend k dispozici všem.

Favoritem závodu číslo 1 by měl být Vojtěch Bláha, který ovládl druhý i třetí ročník. Prvním vítězem Enduro - Trutnov Trails v roce 2017 se stal František Žilák.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Michal Teichman