Čtvrtek

28. září 2023

Nyní

19°

Zítra

19°

Svátek má

TE Krkonosšká 70 mtb a TE UphHill 2021

22. 9. 2021 Komerční sdělení

TE Krkonosšká 70 mtb a TE UphHill 2021 10 snímků
Září patří již tradičně hned dvěma významným akcím spojeným se společností TE Connectivity.

TE Krkonošská 70mtb je již legendární týmový závod tříčlenných družstev, který startuje v Janských Lázních.

Více jak 260 závodnic a závodníků vyrazilo v sobotu 4. září do nelehkého terénu Krkonošského národního parku na tratě dlouhé 40 nebo 70 kilometrů.

Celkem 12 kategorií, z nichž polovinu obsáhly ty dětské, zahrnovala TE Krkonošská 70 mtb a nabídla tak spoustu jedinečných zážitků, nádherných výhledů a panoramat.

Za TE Connectivity se zúčastnilo hned pět týmů. V kategorii Firmy jeden z našich týmů obsadil krásné 3. místo a cinkla nám bronzová medaile.

Krásný závod, skvělá atmosféra a mnoho nadšených dětí, které si užily nejen dětský závod, ale i doprovodný program, který zajistilo TE Connectivity či výtvarná dílna Bosorka.

O týden později jsme spojili sportovní událost s charitativní. V neděli 12. září se uskutečnil šestý ročník výjezdu na kolečkových lyžích ze Svobody nad Úpou na vrchol Černé hory. TE Uphill je spojen s charitativní výšlapem. Motto akce je: „POMOZME NAHORU TĚM, KTEŘÍ NEMOHOU“

Veškeré utržené peníze ze startovného výšlapu a část příjmu z výjezdu byla i letos věnována organizátory ze Skilauf teamu na pomoc pacientům s nervosvalovým onemocněním. Neformální skupina dospělých pacientů s nervosvalovým onemocněním (NSO) Pathfinders Czech Republic obhajuje práva pacientů s nervosvalovým onemocněním a pomáhá pacientům s NSO zlepšovat kvalitu života a motivovat se vzájemně.

K životu potřebují lidé s NSO mnoho pomůcek a služeb. Jedná se o pacienty téměř nebo zcela nepohyblivé a mnoho pomůcek je finančně nedostupných. Organizátoři za významné pomoci firmy TE Connectivity tak budou moci přispět částkou ve výši 14 400 Kč. Věříme, že tato akce pomůže získat další možnosti příjmů pro podporu pacientů s NSO.

Závod na kolečkových lyžích byl součástí seriálu závodů na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics, který se jezdí v rámci České republiky. Výjezd ze Svobody nad Úpou přes Janské Lázně a Hoffmanovy boudy a dále po silnici strmě na Černou horu k horní stanici lanové dráhy patří k vůbec nejtěžším ze závodů seriálu. Poslední kilometr závodu se jede do brutálního kopce.

Nejrychleji zvládnul výjezd s převýšením 750 metrů nestárnoucí legenda Stanislav Řezáč, v ženské kategorii s přehledem vyhrála Sandra Schützová.

Není tým jako TEam a my jsme rádi, že akcí tohoto typu se můžeme nejen aktivně zúčastnit, ale můžeme je i finančně podpořit a pomoci nahoru těm, kteří nemohou.

Foto: Zbyněk Černý. Michal Honzík
http://krkonosska70mtb.cz/

Foto: Pavel Křivka
https://skilauf.cz/

TE Connectivity Trutnov, s.r.o.
www.te.jobs.cz
www.te.com