reklama 

Desátí v republice! Osmiletí hráči MFK váleli na Ondrášovce Cupu

16.6.2017  •  Fotbal  • 
čtenost 739

Trutnov - Nečekaný, ale o to hodnotnější úspěch zaznamenali mladí fotbalisté MFK kategorie U8. Na finálovém klání Ondrášovka Cupu vybojovala trutnovská parta v konkurenci nejlepších týmů v republice desáté místo .

Desátí v republice! Osmiletí hráči MFK váleli na Ondrášovce Cupu

MFK Trutnov U8 - dolní řada zleva: Lukáš Petrů, Vojta Okrouhlický, Áďa Ryšavá, Lukáš Jeřábek, Ondra Holeček, druhá řada zleva: Ondra Kárník jr., Terezka Svobodová, Adam Bartoš, Tomáš Okrouhlický („kondiční trenér“), Kuba Zákravský, Dan Fiebinger, trenéři zleva: Aleš Okrouhlický, Jirka Zákravský a Ondra Kárník.

Prestižní turnaj se hrál o víkendu v Benešově, kam se nominovala z předkol čtyřiadvacítka mužstev. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po dvanácti na základě losování, které proběhlo před kamerami České televize za účasti Pavla Čapka a Jakuba Koháka.

Trutnovské naděje se utkaly s takovými týmy, jako jsou AC Sparta Praha, FC Slovan Liberec, FC Vítkovice, FK Pardubice atd. Se všemi soupeři kluci a dvě dívky odehráli vyrovnaná utkání a základní skupinu zakončili s bilancí 6 výher, 2 remízy a 3 porážky. A tím si zajistili postup do nedělní Zlaté skupiny z pátého místa.

Za zmínku stojí průběh utkání s pražskou Spartou, kdy více jak polovinu utkání vedli 2:0, ale nakonec malí Sparťané zápas otočili na 2:3.

Ani ve Zlaté skupině se Trutnováci neztratili a kromě celkového vítěze pražské Slavie výbornými výkony potrápili mužstva jako Ostrava, Olomouc, Mladá Boleslav, Bohemians Praha... A domů si přivezli pohár za krásné desáté místo.

„Pochvalu si zaslouží za bojovnost a podaný výkon všichni hráči. Je třeba zmínit, že jako jedinému týmu turnaje k výsledku přispěla dvě děvčata, jejichž předvedený výkon ocenili i mnozí trenéři ostatních družstev,“ zhodnotil turnaj trenér Jiří Zákravský.

Výsledky odehraných zápasů

Základní skupina:
MFK Trutnov – SK Vysoké Mýto 3:3
MFK Trutnov – SK Motorlet Praha 4:0
MFK Trutnov – FC Slovan Liberec 0:3
MFK Trutnov – FC Slovan Havlíčkův Brod 5:1
MFK Trutnov – AC Sparta Praha 2:3
MFK Trutnov – SK Solnice 1:2
MFK Trutnov – FC Vítkovice 1919 2:1
MFK Trutnov – SC Xaverov Horní Počernice 1:1
MFK Trutnov – FC Slovácko 5:3
MFK Trutnov – FC Písek 2:0
MFK Trutnov – FK Junior Pardubice 3:1

Zlatá skupina:
MFK Trutnov – Sigma Olomouc 1:2
MFK Trutnov – 1. FK Příbram 3:1
MFK Trutnov – SK Slavia Praha 0:8
MFK Trutnov – Bohemians Praha 1905 2:4
MFK Trutnov – FC Baník Ostrava 1:3
MFK Trutnov – FK Mladá Boleslav 0:1

(aok, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: www.josefstepan.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama