Domácí derniéra MFK se protáhla až do penaltové výhry soupeře

11.6.2017  •  Fotbal  •
čtenost 630

Trutnov - Remízou a prohraným penaltovým rozstřelem uzavřeli fotbalisté Trutnova své účinkování v soutěžním ročníku 2016/2017 na domácím stadionu. V předposledním kole Divize C remizovali 3:3 s Chrastavou a na penalty prohráli 3:4.

Stejně jako na podzim v Chrastavě i zápas v Trutnově přinesl šest branek. Z listopadového souboje s nováčkem však hráči MFK pobrali tři body za výhru 4:2. V domácí odvetě padlo po třech gólech na každé straně a svěřenci Miloše Dvořáka se nakonec museli spokojit s bodem.

Domácí začali dobře. Ve 12. minutě Kejzlar na půlící čáře uvolnil do samostatného úniku Tauchmana a ten po sprintu uklidil míč k tyči - 1:0. Hosté pak ale výsledek otočili. Nejprve totiž centr do vápna usměrnil mezi tyče Rozmajzl a vzápětí po nepovedené hlavičce Kováře, který chtěl balón přiťuknout Šťastnému, přehodil domácího gólmana bývalý ligista Štajner - 1:2.

Trutnov - Chrastava 3:3, na penalty 3:4

Góly: 12. Tauchman, 30. Kejzlar, 61. Holubec - 17. Rozmajzl, 27. Štajner, 39. Smola. Rozhodčí: Kvaček. ŽK: 1:1. Diváci: 195. Sestava Trutnova: Šťastný - Vyhnánek (46. P. Matějka), Makovský, Kovář (46. Havlina), Mařas - Tobiáš, Marks, P. Holubec, Zezula - Tauchman (66. Doubic), Kejzlar.

Už za další tři minuty se však začínalo od začátku, když z přímého kopu z 20 metrů prostřelil zeď Kejzlar - 2:2. Byli to ale hosté, kteří nakonec odcházeli na přestávku spokojenější, protože ve 39. minutě prošel  do domácí šestnáctky Smola, narazil si balón se Štajnerem a se štěstím skóroval. Jeho první pokus skončil na tyči, ovšem dorážka, i přes snahu Mařase, se už došourala za brankovou čáru.

Na tři inkasované góly reagovali v poločase trutnovští trenéři dvojnásobným střídáním v obraně, když nebyli spokojeni s výkony Kováře a Vyhnánka. Druhá půle přinesla vytrvalý domácí tlak, z něhož se v 61. minutě urodil vyrovnávací gól Holubce. Ten na sebe vzal zakončení akce při přečíslení s Kejzlarem proti jedinému obránci.

Další šance hráči MFK nevyužili, a tak se utkání protáhlo až do pokutových kopů. Z domácích střelců nejprve nezaváhali Holubec, Tobiáš a Zezula, ale po nich neuspěli Kejzlar s Havlinou a hosté zvítězili 4:3.

K poslednímu zápasu sezony pocestují trutnovští fotbalisté netradičně už v pátek do Turnova, kde se od 18 hodin budou snažit oplatit soupeři podzimní porážku 1:3.

Názor trenéra

Miloš Dvořák (Trutnov): „Byla to taková přestřelka. Do desáté minuty jsme mohli klidně vést 3:0, ale z vyložených šancí jsme proměnili jen jednu. Potom jsme si nechali od soupeře vstřelit tři zbytečné branky. Jednou nám potrestal rozehrávku, jednou malou domů a ten třetí gól byl spíš vlastní, takže všechny inkasované góly se daly přičíst takové té naší jarní nedůslednosti. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme s utkáním něco udělat. De facto se hrálo na jednu bránu. Penalty, i když pro nás začaly dobře, jsou vždycky přeci jen loterie.“

Přední Kopanina - Dvůr Králové 1:2
Kratonohy - Náchod 7:3
Pardubice B - Kutná Hora 3:0
Vysoké Mýto - Ostrá 0:0, na penalty 4:5
Živanice - Turnov 4:1
Letohrad - Kolín 0:0, na penalty 2:4
Čáslav - Letohrad 1:0

1. Ústí n/O 29 20 2 2 5 53:19 66