Trutnov uzavřel sezonu přestřelkou, v níž podlehl Turnovu

16.6.2017  •  Fotbal  •
čtenost 676

Trutnov - Tři góly na hřišti Turnova dokázali dnes vstřelit fotbalisté Trutnova, žádné body z toho pro ně ale v posledním utkání sezony „nekoukaly“. Soupeř byl totiž ještě o jednu branku produktivnější, a tak svěřenci Miloše Dvořáka uzavřeli letošní ročník Divize C porážkou 3:4.

Jistotu divizní příslušnosti pro příští sezonu si hráči MFK vykopali už v dřívějších kolech, stejně jako domácí fotbalisté, a tudíž se v Turnově mohl hrát bezstarostný fotbal.

Turnov - Trutnov 4:3 (1:2)

Góly: 19. Beneš, 48. Šimek, 57. a 68. Horák - 11. Holubec, 22. Marks, 80. J. Matějka. Rozhodčí: Opočenský. ŽK: 3:0. Diváků: 190. Sestava Trutnova: Šťastný - Tobiáš (80. Hejna), P. Matějka, Makovský, Mařas - J. Matějka, Marks, Havlina (58. Doubic), Zezula (64. Brejcha) - Kejzlar (71. Macek), Holubec (76. Vošanovič).

Skóre utkání otevřel v 11. minutě Holubec. Šťastný rychle rozehrál na Jakuba Matějku, ten míč vyvezl a posunul na Markse, který poslal do šestnáctky centr k nohám Holubce a trutnovský kanonýr vymetl šibenici - 0:1. Za domácí v 19. minutě vyrovnal střelou po zemi Beneš, ale za další tři minuty vrátil Trutnovu náskok Marks. Hosté vybojovali míč na polovině hřiště, Kejzlar si všiml nabíhajícího Markse a trutnovský kapitán ukázal přehled. Balón dloubnul ještě před vápnem a přehodil brankáře Hyku - 1:2.

Jak se pro Trutnov utkání vyvíjelo v první půli dobře, tak hned po přestávce nabralo zcela jiný scénář. Ve 48. minutě se prosadil po rohovém kopu hlavou Šimek - 2:2. V 58. minutě po průniku Novotného přes půl hřiště usměrnil ve skluzu míč do branky Horák - 3:2. A tento hráč se poté trefil ještě jednou v 68. minutě z dorážky a hosté najednou ztráceli dva góly. Deset minut před koncem povedenou střelou snížil Jakub Matějka, ale gól na 4:3 byl poslední, který hráči MFK v letošní sezoně vstřelili.

V konečné tabulce obsadil Trutnov dvanácté místo díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů s Kratonohami.

Názor trenéra

Miloš Dvořák (Trutnov): „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme byli herně lepší a zaslouženě jsme vedli, když jsme bohužel ještě pár dobrých situací vyřešili špatně. Ve druhém poločase jsme prospali začátek a dostali jsme dva takové naše tradiční góly po chybách. Je to škoda. Ustát ten vstup do druhé půle, mohlo to být pro nás zajímavější. Turnov měl v tu chvíli utkání pod kontrolou a přidal čtvrtý gól. Pak jsme zase začali hrát, snížili jsme na 4:3, v závěru jsme trošku tlačili, ale bez další šance.“

Náchod - Živanice 0:4
Dvůr Králové - Vysoké Mýto 1:2
Kolín - Čáslav 2:0
Kutná Hora - Kratonohy 1:1, na penalty 4:3
Ostrá - Letohrad 3:0
Chrastava - Přední Kopanina 2:0
Ústí n/O - Pardubice B 3:1

1. Ústí n/O 30 21 2 2 5 56:20 69