Trutnov je z poháru vyřazen, Živanicím doma gól nevstřelil

16.7.2017  •  Fotbal  •
čtenost 729
 • komentářů 2

Trutnov - Stejně jako loni - hned v úvodním zápase - skončila účast fotbalistů MFK v domácí pohárové soutěži MOL Cup. Před rokem byl Trutnov vyřazen v předkole Náchodem, v neděli nestačil v prvním kole na Živanice, kterým podlehl 0:2. Už za měsíc si však týmy tento souboj zopakují, ale to na sebe narazí v zahajovacím duelu nové divizní sezony.

Oba góly inkasovali trutnovští fotbalisté až v závěrečné dvacetiminutovce. V 71. minutě rozvlnil síť za brankářem Šťastným střelou z přímého kopu Gorol. Standardní situaci zahrával z necelých 20 metrů. Pečeť na hostující postup narazil v předposlední minutě, kdy domácí mančaft už riskoval nějakou chvíli hru vabank, dorážející exligista Petrus.

Trutnov - Živanice 0:2

Góly: 71. Gorol, 89. Petrus. Rozhodčí: Řeháček. ŽK: 2:2. Diváci: 250. Sestava Trutnova: Šťastný - Vyhnánek (86. Groer), P. Matějka, Makovský, Mařas - O. Tobiáš, Havlina (75. Kalhous), Marks, Turner (81. J. Tobiáš) - Zezula, Kejzlar.

„Živanice mají kvalitu. Byly lepší na míči, ale naši kluci bojovali. Nemůžu jim nic vytknout. Něco jsme si před utkáním řekli a vcelku nám to i fungovalo, ale ještě máme dost na čem pracovat,“ pronesl kouč MFK Miloš Dvořák. Spokojený byl s obranou, kde se jeho svěřenci snažili držet blok, ze kterého vyráželi do brejků. V prvním poločase ale dvě nadějné situace nevyužili a dvě dobré šance si vytvořili i hosté.

Vyrovnané utkání mohl hned zkraje druhého poločasu naklonit na domácí stranu Kejzlar, ale velkou příležitost zahodil, když běžel z půlky sám na brankáře. O osudu utkání tak rozhodl precizně kopnutý trestňák Gorola a díky tomu Živanice v dalším kole vyzvou druholigového nováčka Olympii Praha.

Mužstvo Miloše Dvořáka v úterý zahájilo přípravu na novou sezonu, což trutnovský kouč naznačil, že se v utkání také projevilo. „Trénujeme čtyřikrát týdně. Zatím jsme šli všechno spíše do kondice, takže prvních dvacet minut se mi zdálo, že kluci měli tvrdé nohy, než to rozběhali,“ všiml si. Ale dodal, že to je prostě příprava.

V kádru oproti jaru postrádá hned několik hráčů. „Radši to ani nebudu počítat, kolik odešlo kluků,“ ušklíbl se lodivod MFK. V červnovém termínu, kdy je okénko pro přestupy bez souhlasu mateřského klubu, se rozloučili s Trutnovem Dominik Kovář, který odešel do Radvanic, a Zdeněk Tauchman, jenž přestoupil do Dvora Králové.

Kvůli zdravotním problémům skončil už na konci minulé sezony Martin Křižovič. Se zraněním také stále laboruje Michal Kamitz a na prvním tréninku se zranil Patrik Brejcha. „Je to škoda, protože zrovna on je jedním z potencionálních hráčů základní sestavy,“ sdělil trenér na adresu mladého útočníka. Do přípravy se ještě nezapojil Jan Čech. To Petr Holubec ano, ale odjel na dovolenou.

„Máme to těžké. Do kádru jsme zařadili další dorostence a budeme pracovat s tím, co máme,“ řekl Dvořák. V utkání proti Živanicím nastoupili Matěj Kalhous a Jakub Tobiáš (ročník 1999). Na zkoušku do přípravy přišel Pavel Machát z Nové Paky.

V nadcházejícím týdnu čekají fotbalisty Trutnova dva přípravné zápasy proti dorosteneckým výběrům U19 - ve středu od 18 hodin v Horním Starém Město proti Hradci Králové a hned ve čtvrtek od 17 hodin v Lánově s Mladou Boleslaví.