Domácí derniéra přinesla MFK penaltové vítězství. Už páté

11.11.2017  •  Fotbal  •
čtenost 675

Trutnov - Popáté na podzim dospělo utkání fotbalistů Trutnova k penaltovému rozstřelu a popáté byli úspěšní. Hráči MFK v předposledním kole první poloviny sezony remizovali se silnou rezervou Pardubic 1:1 a v penaltách vyhráli 6:5. „Byl to hezký zápas, remíza je spravedlivá,“ konstatoval trenér Miloš Dvořák, který byl za další bod navíc z penalt rád, ačkoliv tuto část zápasu bere už jako loterii.

Trutnovští fotbalisté zahájili zápas ve slušném tempu, hra se jim dařila a vyústěním všeho byla také vedoucí branka. Vstřelil ji hrdina letošní derby ve Dvoře Petr Makovský. Trutnovský obránce udeřil hlavou do míče po rohovém kopu a domácí v 16. minutě poslal do vedení. „Bylo zasloužené, ale pak nevím, proč jsme od třicáté minuty přestali hrát a Pardubice nás začaly přehrávat,“ řekl Miloš Dvořák.

Ve stejném duchu pokračoval i druhý poločas a naopak tento stav rozložení sil na hřišti vyústil ve vyrovnávací branku na 1:1. Hostující obránci sebrali míč Kejzlarovi v pokutovém území a následoval brejk přes celé hřiště. Série narážeček ve sprintu skončila přihrávkou na Mužíka do malého vápna, odkud pardubický fotbalista doklepával míč do prázdné brány. „Škoda, že se nám akci nepodařilo alespoň přerušit, abychom se zorganizovali,“ zalitoval kouč MFK a dodal, že vyrovnání soupeře bylo také zasloužené. „Pak jsme se znovu zvedli a měli jsme spoustu gólových situací,“ pronesl Dvořák.

Trutnov - Pardubice B 1:1, na penalty 6:5

Góly: 16. Makovský - 65. Mužík. Rozhodčí: Štefan. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Sestava Trutnova: Šťastný - O. Tobiáš, Macek, Makovský, Mařas - P. Matějka, Holubec, Marks, Zezula - Kejzlar, Čech (70. Kamitz).

Ještě předtím, než však své příležitosti neproměnili Macek, Kejzlar a Matějka, nastřelili hosté tyčku. „V závěru jsme mohli utkání rozhodnout, ale remíza je asi spravedlivá. Soupeř nastoupil se čtyřmi hráči, kteří měli odehrané zápasy ve druhé lize, vůbec pardubický kapitán Fusek je úplně abnormálně odskočený hráč na tuto soutěž,“ konstatoval Miloš Dvořák.

V penaltovém rozstřelu hned v první sérii, kdy za domácí skóroval Holubec, dostal do výhody Trutnov brankář Šťastný, který vychytal hostujícího střelce. Ve třetí sérii však zaváhal Zezula, a tak se nakonec rozstřel protáhl až do sedmé série. Makovský dal na 6:5 a pardubický Řehák trefil spojnici. Za domácí se ještě prosadili Tobiáš, Jakub Matějka, Marks a Kejzlar.

V posledním kole před zimní přestávkou se představí trutnovští fotbalisté v Kratonohách, které si v závěru podzimní části procházejí krizí. V posledních pěti kolech čtyřikrát prohrály, když jak dnes ve Mšeně, tak minulý víkend doma s Turnovem inkasovaly vždy pět branek.

Dvůr Králové - Letohrad 2:0 (2:0). Góly: 6. Ujec, 37. Karal)
Mšeno-Jablonec - Kratonohy 5:0
Brandýs - Čáslav 3:3, na penalty 3:4
Chrastava - Vykáň 4:4, na penalty 3:4
Admira Praha - Vysoké Mýto 2:1
Kolín - Zbuzany 2:0
Turnov - Živanice 1:3

1. Živanice 14   12 0 2 0 34:13 38