reklama 

Dívčí přípravka MFK Trutnov vyhrála Mikulášský turnaj

7.12.2017  •  Fotbal  • 
čtenost 412

Trutnov - První prosincová sobota patřila v Moravanech u Pardubic tradičně dívčím přípravkám. Mikulášský turnaj se zde letos konal již podeváté a posledních šest ročníků se odehrálo za trutnovské účasti. Turnaj si zahrálo sedm týmů, které se utkaly systémem každý s každým - 1 x 15 minut.

Dívčí přípravka MFK Trutnov vyhrála Mikulášský turnaj

Hráčky MFK vstoupily do turnaje trochu ospale, nesoustředěně a rozpačitě. Přihrávky byly nepřesné a hra tím vázla, navíc chyběly kombinace i větší nasazení. Po dvou zápasech tak měly na svém kontě dva body za remízy s TJ Sokol Třebeš 1:1 (branka Adélka Ryšavá) a s výběrem OFS Žďár nad Sázavou 0:0.

Od třetího zápasu došlo k obratu. Pořádající SK DFO Pardubice porazila trutnovská děvčata 2:0, když se trefily Jessica Smrcová a Adélka Ryšavá. Nejlepší zápas turnaje pak sehrály s domácími chlapci. Utkání se hrálo ve velmi vysokém tempu, nechyběly důraz a pěkné kombinace. Kluci byli hrou holek zaskočeni a v úvodu utkání obdrželi dvě branky od Barči Petrákové. V polovině zápasu se jim sice podařilo snížit, ale Adélka Ryšavá upravila na konečných 3:1 pro děvčata z Trutnova. Jejich dalším soupeřem byl druhý tým Pardubic – SK DFO Pardubice junior. Povzbuzeny předchozí výhrou nedaly soupeřkám šanci a vyhrály 4:0 (3x Adélka Ryšavá, Terka Svobodová).

MFK Trutnov reprezentovaly:

Lada Výrostková, Terka Svobodová, Adélka Ryšavá, Barča Petráková, Stázka Denygrová, Jessica Smrcová, Anička Sturmová, Ashley Alice de Man a Helča Kubečková

Poslední zápas celého turnaje mezi trutnovskými fotbalistkami a hráčkami FC Hradec Králové měl určit pořadí na 1. až 4. místě a měl tudíž pořádnou kulisu. Hráčky z Podkrkonoší věděly, že k celkovému vítězství v turnaji potřebují hradecká děvčata, která ještě v turnaji neprohrála, porazit. A za vysněným zlatem si šly odhodlaně od první minuty. Vyhrály 2:0 po trefách Adélky Ryšavé, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje. Cenu pro nejlepší brankářku si navíc odvezla také hráčka MFK - Lada Výrostková!

MFK Trutnov reprezentovaly: Lada Výrostková, Terka Svobodová, Adélka Ryšavá, Barča Petráková, Stázka Denygrová, Jessica Smrcová, Anička Sturmová, Ashley Alice de Man a Helča Kubečková

Konečné pořadí

1. MFK Trutnov 14 bodů (12:2)
2. TJ Sokol Moravany - chlapci 13 bodů (13:6)
3. FC Hradec Králové 9 bodů (8:6)
4. OFS Žďár nad Sázavou 9 bodů (8:6)
5. TJ Sokol Třebeš 8 bodů (11:9)
6. SK DFO Pardubice 2 body (1:10)
7. SK DFO Pardubice junior 1 bod (1:15)

STAŇ SE FOTBALISTKOU!

MFK Trutnov hledá malé i větší fotbalistky do týmů: mladší přípravka (ročník 2009 a mladší), starší přípravka (2007 – 2008), mladší žákyně (2005 – 2006) a starší žákyně (2003 – 2004).

Bližší informace:
fuchsova@zsvdomcich.cz
tel. 605 130 871

(dfu, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama