Trutnov získal další dva body po penaltové výhře nad Turnovem

7.10.2017  •  Fotbal  •
čtenost 860

Trutnov - Naprosto stejný zápas jako před týdnem v Chrastavě, co se týká průběhu, sehráli dnes fotbalisté Trutnova domácím stadionu, kde vyzvali Turnov. Hráči MFK v utkání dvakrát vedli, vyhráli poločas, ovšem po přestávce už neskórovali, i když měli velké šance, a soupeř vyrovnal na 2:2. V penaltovém rozstřelu zvítězili Trutnovští 5:4.

Svěřenci Miloše Dvořáka zahájili zápas výborně. Ve 4. minutě rychle rozehráli standardní situaci, kapitán Marks zpětnou přihrávkou našel na rohu vápna nabíhajícího Matějku a jeho svižná střela na bližší tyč zaskočila brankáře Hyku - 1:0.

Tvořivější hostující mančaft se dočkal vyrovnání v 15. minutě, kdy po centru skóroval hlavou Petrlák. Kolem něj v tu chvíli stáli tři trutnovští hráči, ale turnovský fotbalista si vybral nejlepší místo pro náběh - 1:1.

Trutnov - Turnov 2:2 (2:1)

Góly: 4. J. Matějka, 36. Kejzlar - 15. Petrlák, 67. Beníšek. Rozhodčí: Starý. ŽK: 2:5. Diváci: 150. Sestava Trutnova: Šťastný - O. Tobiáš, Macek, Makovský, Turner - J. Matějka, Holubec, Marks, Zezula - Kamitz (80. Havlina), Kejzlar (85. Mařas).

Vedení zpět na domácí stranu zařídila dvojice Holubec - Kejzlar. Ten prvně jmenovaný ve 36. minutě rozehrával poměrně z velké dálky volný kop, balón se snesl do vápna na hlavu domácího útočníka, který ho prodloužil pod břevno - 2:1.

Zvýšit náskok Trutnova mohl ještě v závěru první půle Jakub Matějka, ovšem po přihrávce Zezuly jej zradilo zpracování. Míč se mu zamotal mezi nohy a ze situace, kdy mohl z velkého vápna postupovat sám na gólmana, nebylo nic.

Další velké domácí možnosti přišly po přestávce. Ve 49. minutě vychytal Hyka z bezprostřední blízkosti hlavičku Kejzlara. V 65. minutě Kamitz výborně vyhodnotil situaci a přehazoval brankáře, ale naneštěstí pro Trutnov míč snášející se směrem do prázdné brány se ještě odrazil od země a skončil nad břevnem. O pár vteřin později se do samostatného úniku dostal Kejzlar, ale z jeho kličky brankáři nedošlo ani k zakončení. O míč ho obral stíhající bek. A za další minutu střelu Zezuly vytáhl gólman Hyka na roh.

Hráči MFK svoje šance nevyužili, za což přišel trest prakticky z protiakce. Beníšek si zaběhl na autové vhazování do šestnáctky, Matějkovi utekl, Mackovi udělal kličku a Makovskému namířil střelu mezi nohy tak, že balón zapadl k zadní tyči - 2:2.

Další góly pak viděli diváci až v penaltovém rozstřelu. Všichni první čtyři střelci Papoušek, Holubec, Beníšek a Tobiáš poslali brankáře na druhou stranu. Pak nezaváhali ani Cigánek a Zezula. Rozhodující byla čtvrtá série, kdy Horákův pokus zneškodnil nohama Šťastný a Matějka poslal domácí do vedení. V páté sérii sice Šťastný vystihl směr Petrlákovy střely, ale na balón nedosáhl. Kapitán Marks ovšem ukázal pevné nervy, svou penaltu s přehledem proměnil a Trutnov i potřetí v letošní sezoně dokázal vyhrát penaltový rozstřel.

Příštím soupeřem Trutnova bude mužstvo Mšeno-Jablonec nad Nisou. Zápas se bude hrát v sobotu dopoledne v Břízkách.

Názor trenéra

Miloš Dvořák (Trutnov): „Sice jsme utkání zase na penalty vyválčili a máme dva body, ale přesto jsem obrovsky naštvaný. Za stavu 2:1 jsme měli tři stoprocentní šance, ale neproměnili jsme ani jednu. Možná to řeknu blbě, ale přístup některých hráčů, jak se šancemi naložili, mě obrovsky zklamal. Místo toho, abychom vedli 3:1 a zlomili zápas na svou stranu, tak nedáme, propadneme při jednom souboji, soupeř vyrovná a pak se klepeme se o výsledek. Klobouk dolů, že pak kluci zvládli penalty. Ale tohle mě dnes rozčílilo. A je to stále stejná písnička. Kdybychom ty situace vyřešili jinak, tak jsme v tabulce někde jiné.“

Pardubice B - Dvůr Králové 1:2 (0:0). Góly: 87. Křapka - 57. Hruška, 82. Vitebský
Vykáň - Vysoké Mýto 1:2
Brandýs - Chrastava 5:0
Mšeno - Kolín 3:5
Kratonohy - Zbuzany 1:1, na penalty 6:7
Živanice - Letohrad 3:0
Čáslav - Admira Praha 0:0, na penalty 3:1

1. Živanice 9 8 1 0 20:8 25
2. Kratonohy 9 3  3 3 0 19:13 18