reklama 

Odchod Tauchmana do Dvora mě mrzí, řekl trenér Dvořák

11.8.2017  •  Fotbal  • 
čtenost 916

Trutnov - Krátká letní přestávka je pryč a fotbalisté Trutnova stojí na prahu další divizní sezony. Dvanáctý celek loňského ročníku, kdy se v soutěži zachránil po zlepšených výkonech na jaře, se musel přes léto vyrovnat s odchody několika hráčů. Z eventuálních posil nakonec nevyšla ani jedna, takže trenér Miloš Dvořák zařadil do kádru mladší hráče z vlastní líhně. „Je to zase taková divočina,“ pousmál se.

Odchod Tauchmana do Dvora mě mrzí, řekl trenér Dvořák

„Oslovil jsem několik hráčů, jestli by nechtěli hrát za Trutnov, ale zájem hrát tady prostě není,“ tvrdí trenér MFK. Angažmá v divizním mančaftu pod Krkonošemi většinou ztroskotávají ze tří hlavních důvodů. Tím prvním jsou finanční možnosti klubu. Druhá příčina je skrytá v tom, že se hraje divize a musí se pravidelně trénovat. A třetí překážkou bývá dojezdová vzdálenost.

„Měli jsme tady v létě na zkoušku Pavla Macháta z Nové Paky, který se jevil dobře a byl by pro nás posilou. I z jeho strany jsem cítil zájem tady hrát, bohužel má špatnou pracovní dobu a dojíždění by bylo hrozně náročné,“ sdělil Miloš Dvořák, proč nebyl přestup zrealizován. Zmiňovat další jména hráčů, s nimiž se bavil o působení v Trutnově, nechtěl, že to nemá smysl a nerad by tím třeba někoho urazil.Doplnění širšího kádru tak proběhlo z vlastních zdrojů. Do přípravy se zapojilo několik mladíků, kteří skončili v dorostu. „Pepa Zezula a Denis Vošanovič ale s námi trénovali už dříve,“ upozornil trenér. „Škoda je, že se na prvním tréninku zranil Patrik Brejcha, který mohl být potencionálním hráčem do takového užšího kádru,“ dodal.

Podzimní zápasy

 • 13. 8. MFK - Živanice
 • 19. 8. Vykáň - MFK
 • 27. 8. MFK - Vysoké Mýto
 • 2. 9. Letohrad - MFK
 • 10. 9. MFK - Zbuzany
 • 17. 9. Dvůr Králové - MFK
 • 23. 9. MFK - Admira Praha
 • 30. 9. Chrastava - MFK
 • 7. 10. MFK - Turnov
 • 14. 10. Mšeno - MFK
 • 21. 10. MFK - Kolín
 • 28. 10. MFK - Brandýs
 • 5. 11. Čáslav - MFK
 • 11. 11. MFK - Pardubice B
 • 18. 11. Kratonohy - MFK

Dalších pět kluků si na testování vytáhl z dorostu, dva se nyní vrátí zpět a tři zůstanou připraveni pro účely A-mužstva. „Ale samozřejmě mám dohodu s trenérem dorostu, že budou hrát i za dorost, který letos čekají zápasy v dorostenecké divizi, což už bude mít nějakou úroveň, tak aby hráli,“ pravil Miloš Dvořák. S jedním z nich, Miroslavem Mackem, však už v neděli počítá do základní sestavy místo Petra Makovského, který je na dovolené. Na marodce jsou totiž další obránci Matěj Mařas a Pavel Matějka.

Druhý poločas sobotní generálky ve Walzbrychu nedohrál ani Petr Holubec, jenž hapruje se zády. „Byl to výborný zápas proti kvalitnímu soupeři. Poláci to hrají zdravě, takže naši kluci si vyzkoušeli i důraz,“ sdělil k souboji s účastníkem čtvrté nejvyšší polské soutěže, kterému Trutnov podlehl 0:1.

V přípravě, když do ní budeme počítat i pohárové utkání s Živanicemi (0:2), sehráli fotbalisté MFK sedm zápasů. Porazili Náchod 4:1 a Červený Kostelec 3:2 a prohráli s dorosty Hradce Králové a Mladé Boleslavi shodně 0:2, Jaroměří 1:3 a Walzbrychem 0:1. „Snad jen proti Kostelci jsme hráli v takové ucelenější sestavě, jinak jsme kvůli dovoleným a zraněním nebyli kompletní, takže jsme to odehráli jako na houpačce,“ uvedl kouč. Pochvaloval si výkony proti hradecké devatenáctce, Náchodu a Kostelci, naopak zápas s Jaroměří označil za tragédii. „Z každého utkání si ale musíme něco vzít.“

Největší zklamání v mezisezonním období však Miloš Dvořák zažil při odchodu Zdeňka Tauchmana do Dvora Králové. „Kdyby odešel do vyšší soutěže, tak by mě to vůbec nemrzelo, ba naopak bych mu to přál a trošku jsme ho na to i připravovali, protože trenéři z okolí o něj jevili zájem, ale já jsem jim říkal, ať ještě chvilku počkají,“ poznamenal kouč a dodal, že dvaadvacetiletého záložníka asi zlákaly lepší podmínky, které ve Dvoře jsou.

Trutnovského trenéra ovšem nejvíce mrzí, že se celý přestup „upekl“ v červnovém okénku, kdy hráč může odejít bez souhlasu mateřského klubu za tabulkovou cenu. „To je ta krásná věc, co vymyslel FAČR,“ prohodil ironicky o dva roky fungující novince v českém fotbalu, která se mu nelíbí. Trutnov na přestupu dost prodělal. Podle našich informací přišel loni Tauchman z Dolní Kalné za 100 tisíc, od Dvora Králové podle tabulkového odstupné inkasoval poloviční částku. „Bylo to rychlé. Něco jsem začal tušit, tak jsem se ho ptal, ale on už byl rozhodnutý, že tam jde. My to bohužel neovlivníme,“ podotkl.

Do sezony vstoupí trutnovské mužstvo nedělním zápasem doma se Živanicemi (od 17 hodin), což je podle Dvořáka zrovna jeden z kandidátů na postup. Další dva adepty vidí ve Vysokém Mýtu a Kolíně. „Bude to těžký zápas, ale v současné době si v divizi není moc z čeho vybírat,“ poukázal na to, že soutěž bude daleko nabitější. A to hlavně díky týmům z okolí Prahy. „Hráči se tam shánějí lépe než u nás tady na té periférii. Pomalu v každém mančaftu hrají bývalí ligisté,“ konstatoval lodivod MFK.

Nedá se očekávat, že by jeho svěřenci proháněli soupeře na špici tabulky, i když jak se říká, je to kulatý. Trenér Dvořák ale bude spokojený s tím, když tým posbírá dostatek bodů, aby se vyhnul bojům o záchranu, na což třeba loni v Trutnově měli „zaděláno“ už po podzimní části. „To nám v létě také odešlo několik hráčů, do toho přišla nějaká zranění, takže přípravu jsme dělali v šesti sedmi lidech. Body jsme získávali až v závěru, kdy jsme se dali trošku dohromady,“ vracel se k minulé sezony.

Do té nadcházející si myslí, že hráči půjdou připraveni, co se týká trénovanosti, podstatně lépe. Na přípravu se mu scházelo minimálně kolem čtrnácti lidí.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jiří Petr, Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama