Desetiminutové domácí zatmění a body si odvezli Lička a spol.

10.9.2017  •  Fotbal  •
čtenost 902

Trutnov - Tento scénář už tady jednou v letošní sezoně byl. Fotbalisté Trutnova střílí úvodní gól, ale pak během chvilky několikrát inkasují a odcházejí poraženi. „Stává se nám to nějak často, takhle to hrát nejde,“ lamentoval brankář Jan Šťastný po nedělním utkání se Zbuzany. Nováček soutěže, který nastoupil se čtyřmi bývalými ligisty, uštědřil domácím v generálce na derby se Dvorem porážku 1:3.

Marek Kincl, Mario Lička, Radek Šírl a Radek Dosoudil. Není to ještě tak dávno, co jsme o těchto hráčích slýchávali v souvislosti s fotbalem v nejvyšších soutěžích. A teď vyběhli všichni na trávník jako divizní soupeři Trutnova. Loni za Zbuzany chytal ještě gólman Kamil Čontofalský.

Trutnov - Zbuzany 1:3

Góly: 34. Kejzlar - 38. a 42. Laušman, 45. Hřebeček. Rozhodčí: Dujsík - Kvaček, Jansa. ŽK: 3:2. Diváci: 200. Sestava Trutnova: Šťastný - Turner, Macek, Makovský, Mařas - O. Tobiáš, Marks, Holubec, J. Tobiáš (75. Vyhnánek) - Kamitz (58. Čech), Kejzlar.

„Já už fotbal hraju jen pro zábavu,“ nechal se po utkání slyšet pětatřicetiletý odchovanec slezského klubu z Bazalů Mario Lička. Mistr ligy s Ostravou z roku 2004 se v současnosti živí tím, že překládá. „Plus ještě pracuju z domova pro jednu francouzskou firmu,“ dodal nejlepší muž nedělního zápasu, i přestože se gólově neprosadil.

Prvním úspěšným střelcem byl k radosti domácích diváků Martin Kejzlar. Ve 34. minutě zkusil vypálit zpoza vápna a míč pod brankářem Ramsem šťastně propadl do sítě. Vedení ovšem domácím vydrželo jen chvíli.

„Do našeho gólu jsme hráli to, co jsme měli a co jsme si řekli, že by na ně mohlo platit. Věděli jsme, že to nebude jednoduchý soupeř, ale šlo nám to,“ uvedl trutnovský brankář Jan Šťastný. „Bohužel pak se nám hra z ničeho nic rozsypala a přišlo desetiminutové zatmění celého mančaftu. Vlastní hloupostí jsme jim dopřáli tři zbytečné góly a celý zápas šel k čertu,“ dodal zklamaně nezkušenější muž výběru trenéra Dvořáka, který však na lavičce chyběl. Je totiž na dovolené a nebude ani na derby.

Trutnov postihl podobný kolaps jako ve druhém kole ve Vykáni, kde v poločase vedl 1:0, jenže potom mu domácí nastříleli čtyři branky za patnáct minut. Hráči Zbuzan zvládli tři za osm. Vyrovnání zařídil po dokonalém Radostově centru Laušman. Ten samý hráč se ve vápně prosadil i ve 42. minutě. A když Lička po průniku do šestnáctky vybídl zpětnou přihrávkou ke skórování Hřebečka, byl na světě obrat z 1:0 na 1:3.

„Jakmile udržíme míč na nohou, trošku se hýbeme a jsme schopni si přihrát, tak si dokážeme vytvářet šance a dávat góly,“ poznamenal Mario Lička. „Začátek jsme neměli špatný, pak jsme ale nějak ztratili převahu ve hře. Pořádně jsme si nepřihráli a jen jsme to nakopávali dlouhý. Dokonce jsme prohrávali a právě to nás možná nakoplo, že jsme to dokázali ještě do poločasu otočit. Pak už jsme si to pohlídali,“ doplnil záložník, jenž si ve své kariéře splnil klukovský sen, když hrál fotbal v Itálii, Anglii či Francii.

Na výsledku utkání se po přestávce už nic nezměnilo. „Z naší strany to bylo jenom o nějaké snaze, bojovnosti, snažit se něco vytvořit, ale těch deset minut na konci první půle nás zabilo,“ komentoval dění na hřišti brankář Jan Šťastný. Naopak Mario Lička a spol. mohli být spokojení. „Dlouho jsme venku nevyhráli a teď se nám to konečně podařilo,“ sdělila letní posila Zbuzan, kam Lička přestoupil z Blšan.

Trutnovští fotbalisté mají po pěti kolech pět bodů, a jak už bylo zmíněno, v dalším kole nastoupí na horké královédvorské půdě. A vzhledem k tomu, že Dvoráci mají dokonce body jen tři, dá se v neděli pod Hankovým domem očekávat bitva jako řemen.

Mšeno/Jablonec - Dvůr Králové 2:0 (32. a 70. Čížek)
Brandýs - Letohrad 3:1
Kratonohy - Živanice 1:1, na penalty 4:2
Chrastava - Kolín 2:3
Pardubice B - Vykáň 3:1
Čáslav - Vysoké Mýto 2:2, na penalty 2:4
Turnov - Admira Praha 4:0

1. Živanice 5 4 0 1 0 9:4 13