reklama 

Dívčí výběry OFS Trutnov přivezly z Třebše zlato a stříbro

15.3.2018  •  Fotbal  • 
čtenost 725

Trutnov - Premiérový ročník Zimní halové ligy okresních výběrů dívek U11 (2007-08) a U13 (2005-06), jehož pořadatelem byl KFS Hradec Králové a kterého se účastnily i výběry OFS Trutnov, se v sobotu uskutečnil ve sportovní hale v Hradci Králové - Třebši.

Dívčí výběry OFS Trutnov přivezly z Třebše zlato a stříbro

Do turnaje se zapojily čtyři okresní fotbalové svazy, nepřítomen byl pouze OFS Jičín, který nemá dost dívek. Trutnovské výběry si pod svá křídly vzaly trenérky MFK Trutnov Dita Fuchsová a Věra Menzelová, kterým pomáhal ještě rovněž Trutnovák Miroslav Seidel.

Poslední únorovou neděli byl pro děvčata uspořádán v ZŠ Mládežnická přípravný kemp, kde si trenéři vytipovaná děvčata vyzkoušeli a prověřili jak z hlediska fotbalových dovedností, tak i pohybových schopností. Týden na to sehrály oba výběry přípravná utkání se starší přípravkou MFK Trutnov, a i když oba zápasy skončily vysokým vítězstvím chlapců, pro trenéry byly velmi poučné.

Na základě absolvování kempu a přípravného utkání byla vytvořena konečná nominace na turnaj do Třebše. Vzhledem k tomu, že dívek staršího ročníku 2005/2006 bylo pouze pět, musely být doplněny hráčkami mladšího ročníku 2007/2008. V Třebši se hrálo dvoukolově, každý s každým 1 x 13 minut.

Výsledky trutnovských výběrů

U11
OFS Trutnov - OFS Hradec Králové 2:4 a 2:0
branky: Holásková 2, Smrcová, Petráková
OFS Rychnov n/K - OFS Trutnov 1:7 a 0:2
branky: Smrcová 3, Petráková 2, Svobodová, Holásková, Vejrychová, Mánková
OFS Trutnov - OFS Náchod 3:0 a 2:1
branky: Petráková 2, Hauferová, Holásková, Smrcová

Sestava OFS Trutnov U11: Tereza Svobodová, Daniela Vejrychová, Barbora Petráková, Anna Marie Šturmová, Anna Hauferová, Anastázie Denygrová, Helena Kubečková (všechny MFK Trutnov)Tereza Jindřišková, Jana Mánková (obě TJ Lánov), Jessicka Smrcová, Leona Uhlířová (Baník Rtyně),  Kamila Holásková (FC Vrchlabí), trenéři: Dita Fuchsová a Věra Menzelová

Konečné pořadí:
1. OFS Hradec Králové 15 bodů (skóre 27:7), 2. OFS Trutnov 15 (18:6), 3. OFS Náchod 6 (14:13), 4. OFS Rychnov 0 (2:35)

Nejlepší hráčka: Tereza Frydrychová (OFS Náchod)
Nejlepší brankářka: Tereza Svobodová (OFS Trutnov)
Nejlepší střelkyně: Tamara Pakostová (OFS Hradec Králové) - 14 branek


Tereza Svobodová s hráčkou AC Sparta Praha Markétou Ringelovou.

U13
OFS Trutnov - OFS Hradec Králové 5:0 a 1:2
branky: Smrcová 3, Fišerová 2, Sturmová
OFS Rychnov n/K - OFS Trutnov 0:5 a 1:3
branky: Holásková 3, Fišerová 3, Smrcová 2
OFS Trutnov - OFS Náchod 3:0 a 7:1
branky: Fišerová 4, Nováková 2, Holásková, Zákravská, Koudelová, Smrcová

Sestava OFS Trutnov U13: Kateřina Bučková, Adéla Zákravská, Tereza Fišerová, Tereza Svobodová, Daniela Vejrychová, Barbora Petráková, Anna Marie Šturmová, Anna Hauferová  (všechny MFK Trutnov), Jessicka Smrcová (Baník Rtyně),  Kamila Holásková (FC Vrchlabí), Karla Nováková (FC Rudník), Adéla Koudelová (Sparta Úpice), trenér: Miroslav Seidel


Konečné pořadí: 1. OFS Trutnov 15 bodů (skóre 24:4), 2. OFS Rychnov n/K 12 (13:12), 3. OFS Hradec Králové 9 (9:12), 4. OFS Náchod 0 (6:24).

Nejlepší hráčka: Iveta Miculyčová (OFS Rychnov n/K)
Nejlepší brankářka: Karin Paliariková (OFS Náchod)
Nejlepší střelkyně: Tereza Fišerová (OFS Trutnov) - 9 branek


Tereza Fišerová s hráčkou AC Sparta Praha Markétou Ringelovou.

Hodnocení vedoucího výběrů Tomáše Navrátila

Turnaj se oběma trutnovským výběrům povedl. Ten starší získal po doslova spanilé jízdě zlaté medaile, když ze šesti utkání pět vyhrál a pouze jednou odešel díky velké smůle v koncovce těsně poražen. Ozdobou tohoto výběru byla nejlepší hráčka turnaje a zároveň nejlepší střelkyně Tereza Fišerová, která své vrstevnice jednoznačně fotbalově převyšovala. Překvapila i děvčata mladšího ročníku, nejenže se starších spoluhráček nezalekla, ale dokonce se výraznou měrou podílela i na střílení branek. Zejména Jessicka Smrcová a Kamila Holásková byly střelecky k neudržení! Pochvalu ale zaslouží všechna děvčata, za výkony, jakými se prezentovala, za nasazení a velkou touhu na turnaji uspět.

Rovněž dívky z mladšího výběru zaslouží velkou pochvalu! Po úvodním nepovedeném utkání se rozjely jak dobře namazaný stroj a svým soupeřkám nedaly šanci. O jejich „až“ druhém místě nakonec rozhodla jediná vstřelená branka a také smůla, neboť vítězný OFS Hradec s Náchodem neztratil bod jen díky velké dávce štěstí. Holky hrály velmi hezký, kombinační fotbal a zaplněná hala jim právem aplaudovala. Poděkování patří také trenérům obou výběrů, odvedly skvělou práci. A v třebešské hale se neztratili ani rodiče, kteří hnali holky neustále dopředu. Vážíme si i velké podpory vedení OFS Trutnov!

(tna, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama