Dobývání Čáslavi přineslo bod, definitivní jistotu záchrany

5.6.2018  •  Fotbal  •
čtenost 484

Fotbalisté Trutnova potvrdili v sobotu svou divizní příslušnost i pro příští sezonu. V domácím utkání s Čáslaví sice prohráli po penaltovém rozstřelu, ale bod za remízu 1:1 v základní hrací době jim stačil k záchraně. Už zítra čeká hráče MFK poslední domácí zápas sezony, kdy v předehrávce hostí od 17.30 hodin Kratonohy.

Trutnovští fotbalisté zahájili zápas velkou šancí Kejzlara, ovšem gól padl z nenápadné akce na druhé straně. Ve 20. minutě se po centru do vápna prosadil Jícha. Hosté pak mohli své vedení ještě navýšit, ale to se nestalo a od tohoto momentu převzali otěže zápasu domácí hráči.

Trutnov – Čáslav 1:1, na penalty 2:4

Góly: 79. Holubec – 20. Jícha. Rozhodčí: Kvaček. ŽK: 2:6. Diváci: 125. Sestava Trutnova: Šťastný – O. Tobiáš, Makovský, Kovář, Mařas – Brejcha (80. Handlíř), J. Matějka, Holubec, Zezula, J. Tobiáš (76. Hejna) – Kejzlar.

„První poločase byl ještě vcelku vyrovnaný, ale druhý poločas už hosté neměli nic, když neberu to, že trošku zlobili při standardkách. Soupeř si přijel pro bod a podle toho také vypadala jeho taktika. Hosté zalezli do bloku a čekali, co přijde. Škoda, že jsme na začátku nedali branku, mohl se pak hrát jiný fotbal. Pro nás to takhle bylo těžké, protože jsme celý zápas museli dobývat,“ poznamenal trenér Miloš Dvořák.

Domácí sice hráli, jak se říká, na jednu bránu, avšak moc brankových příležitostí si nevytvořili. Tu největší zahodil v 70. minutě Holubec, který neproměnil penaltu. Pokus o panenkovský dloubák mu tentokrát nevyšel a gólman Kubát míč v sedě stáhl rukou. Své zaváhání ale trutnovský kanonýr dokázal napravit v 79. minutě, kdy se mezi stopery prodral k míči a vyrovnal na 1:1.

V penaltovém rozstřelu za Trutnov proměnil v první sérii Ondřej Tobiáš, ale pak Jakubovi Matějkovi střelu k tyči Kubát chytil a Zezula bránu ani netrefil. Ve čtvrté sérii skóroval Kovář, ovšem hosté se nemýlili ani jednou, a tak si připsali bonusový bod.

„Ze hry Čáslavi jsem trošku zklamán. Když u nás hráli před rokem, byla to z jejich strany velká kvalita. Teď vůbec neměli zájem rvát se o vítězství a jen se postavili do obrany. Bohužel my jsme toho moc nevybojovali a nedařilo se nám míč dostávat do vápna, kde by se to mělo odvíjet a odkud se střílí góly,“ konstatoval Miloš Dvořák.

Do konce sezony čekají fotbalisty Trutnova už jen dva zápasy. Ve středu si předehrají na domácím hřišti závěrečné kolo s Kratonohami, jelikož pak se na trutnovském hřišti bude hrát Region´s Cup. Jedná se o turnaj hráčů, kteří nemají profesionální smlouvu. Mančaft složený převážně z divizních kádrů Trutnova a Dvora Králové uspěl v národním finále, a tak bude naší republiku reprezentovat v soubojích s Bosnou a Hercegovinou (14. 6.), San Marinem (17. 6., hřiště Vrchlabí) a Maďarskem (20. 6.). Tečku za divizní sezonou tak Trutnováci udělají již tuto sobotu dopoledne na půdě rezervy Pardubic.

Dvůr Králové – Vysoké Mýto 2:0 (1:0). Góly: 10. Kruliš, 63. Tauchman
Zbuzany – Letohrad 1:0
Mšeno-Jablonec – Pardubice B 2:2, na penalty 8:7
Chrastava – Živanice 1:7
Admira Praha – Vykáň 1:4
Kolín – Brandýs 2:1
Turnov – Kratonohy 3:0

1. Živanice 28 20 0 2 6 64:31 62