Domácí derniéra za tři body po třech gólech ve druhé půli

6.6.2018  •  Fotbal  •
čtenost 832

Třemi góly po přestávce rozhodli fotbalisté Trutnova středeční předehrávku s Kratonohami. Vítězné loučení s domácím prostředím zařídili dvěma góly Jakub Matějka a proměněnou penaltou Ondřej Tobiáš. Letošní sezonu uzavřou hráči MFK v sobotu dopoledne na hřišti pardubické rezervy, ovšem pak ještě některé svěřence Miloše Dvořáka čekají reprezentační povinnosti na Region´s Cupu.

Mezinárodní turnaj hráčů, kteří nemají profesionální smlouvu, se bude hrát na hřištích v Trutnově a Vrchlabí od 14. do 20. června. Výběr Královéhradeckého kraje, který vyhrál národní finále, se může těšit na souboje s Bosnou a Hercegovinou, San Marinem a Maďarskem. Ve skupině se týmy utkají o jedno postupové místo na Euro amatérů.

Náš mančaft je převážně složený z divizních hráčů Trutnova a Dvora Králové, proto si oba celky dnes předehrávaly závěrečné kolo soutěže. Domácí byli úspěšní i na stadionu pod Hankovým domem, kde si Dvoráci vyšlápli na Zbuzany a druhý tým tabulky porazili 2:0. Trutnovští vsítili soupeři ještě o jednu branku více.

Trutnov – Kratonohy 3:0

Góly: 59. a 75. J. Matějka, 73. O. Tobiáš z pen. Rozhodčí: Fojtík. ŽK: 0:2. Diváci: 105. Sestava Trutnova: Šťastný - Handlíř (56. Turner), Kovář, Makovský, Mařas – O. Tobiáš (83. Balcar), J. Matějka, Holubec, J. Tobiáš (76. V. Dvořák) - Brejcha (62. Kejzlar), Zezula (88. Zahálka).

„V prvním poločase se hrál sice vyrovnaný fotbal, ale nevalné úrovně. Z naší strany to byl takový neslaný - nemastný výkon. Nedařila se nám finální kombinace. Hra se tak spíše odvíjela uprostřed pole, a když se oba týmy snažily zaútočit, tak nakopávaly míče za obranu do nějakých náběhů,“ komentoval úvodní dějství trenér Dvořák.

Po výměně stran začali hrát domácí, s malou pomocí větru v zádech, ve svižnějším tempu, dostali se do hry a odměnu sklidili v 59. minutě. Rohový kop Ondřej Tobiáš rozehrál při zemi na Kováře, jeho dobrou střelu gólman sice vyrazil, ale na dorážku stál na správném místě Jakub Matějka - 1:0. „Hosté pak museli začít útočit a nám se hřiště obrovsky otevíralo do brejků,“ poukázal trutnovský kouč.

Po jednom z nich byl v pokutovém území stažen Kejzlar, který sprintoval od půlící čáry, a nařízenou penaltu proměnil Ondřej Tobiáš - 2:0. Za další dvě minuty se do úniku dostal Jakub Matějka a autor první trutnovské branky levačkou zamířil přesně k tyči - 3:0 a bylo rozhodnuto.

„Z mého pohledu jsme za druhý poločas vyhráli zaslouženě,“ byl trenér Miloš Dvořák spokojený a zároveň rád, že si hráči vzali k srdci, když na ně apeloval, aby se rozloučili s domácím prostředím vítězstvím. „Na podzim se nám totiž doma moc nedařilo, na jaře už to bylo malinko lepší,“ dodal. Teď už je před Trutnovem jen poslední zápas a možnost skončit třeba i v horní polovině tabulky.