Trutnov slaví třetí výhru v sezoně, dvakrát se trefil Matějka

3.11.2018  •  Fotbal  •
čtenost 912

Náchod, Kolín a dnes se k těmto soupeřům přidaly Slatiňany. To jsou týmy, se kterými fotbalisté Trutnova dokázali vybojovat tři body. Hráči MFK už plnohodnotné vítězství potřebovali jako sůl, čekali na něj od poloviny září. V dnešním 13. kole Divize C porazili na domácí umělce nováčka soutěže 3:2 po dvou brankách Jakuba Matějky a jeden gól si hosté, kteří dohrávali v deseti, vstřelili sami.

„Zápas se divákům musel líbit, hrálo se nahoru dolu. Myslím, že vzhledem k průběhu utkání je naše vítězství zasloužené,“ uvedl domácí trenér Miloš Dvořák.

Jeho svěřenci začali ve velkém stylu a brzy si vypracovali dvoubrankové vedení. Ve 14. minutě si naskočil na Vyhnánkův centr Matějka a hlavou zařídil úvodní gól. Už za další tři minuty se domácí radovali znovu. Po rohovém kopu Matějky se míč odrazil proti Tobiášovi a do jeho střely z 30 metrů strčil ve vápně nohu hostující Slováček tak, že z toho byl vlastní gól. „V této fázi utkání jsme hráli opravdu velice dobře,“ chválil mužstvo Dvořák.

Trutnov - Slatiňany 3:2

Góly: 14. a 67. J. Matějka, 17. vlastní (Slováček) - 31. Vácha, 77. Trňák. Rozhodčí: Vychodil. ŽK: 3:6. ČK: 0:1 (82. Trňák). Diváci: 145. Sestava Trutnova: Šťastný - Vyhnánek (74. Mařas), Macek, Makovský, Turner - Zieris - O. Tobiáš, Holubec, Brejcha (78. Káva), Zezula (90. Balcar) - J. Matějka.

V 31. minutě se však hostům podařilo snížit zásluhou Váchy a situace na hřišti se změnila. „Jak těch vítězství moc nemáme, tak kluci jako by se od té doby začali bát a na hřišti jsme působili zabržděně,“ poznamenal trenér MFK.

V poločasové přestávce si k tomu domácí něco řekli a do druhé půle vstoupili opět plni sebevědomí. Soupeře dostali pod tlak, ze kterého vyústil gól na 3:1. V akci byla opět hlava Matějky, jenž skóroval po rohovém kopu - 3:1. „Zápas jsme měli vcelku pod kontrolou, ale pak přišel krásný gól soupeře a bylo z toho zase trošku drama,“ přiblížil kouč Dvořák. Trňák se trefil do šibenice z dobrých 25 metrů.

Slatiňany vrhly všechny síly do útoku, na trutnovskou branku se valil jeden útok za druhým. Ale na druhou stranu se domácím otevíral zajímavý prostor pro brejky. „Ty jsme ale řešili špatně, zbytečně jsme zmatkovali,“ posteskl si Miloš Dvořák. Závěr zápasu byl tak podle něj takový bláznivý, když došlo na i vyloučení hostujícího Trňáka. Ten obdržel první žlutou kartu za kritiku rozhodčího a druhou za zbytečné strčení do Tobiáše.

„Kluci jezdili, dřeli a bylo na nich vidět, že tentokrát byli po vítězství hladoví,“ byl trenér Dvořák tentokrát spokojený s přístupem hráčů.

Do konce podzimní části zbývají fotbalistům Trutnova odehrát dvě kola. Příští sobotu jedou do Turnova a první polovinu sezony pak uzavřou na domácí umělce, kde budou hostit Velké Hamry.

Přepeře - Dvůr Králové 3:1 (góly: 18. a 19. Jakub Synek, 90. Abraham - 16. Vitebský)
Olympia HK/Kratonohy 1:1, na penalty 3:4
Mšeno/Jablonec - Velké Hamry 3:1
Náchod - Kolín 2:0
Vysoké Mýto - Turnov 5:0